SPUST

Slavlje Innerhofera, a Natko Zrnčić Dim na 28. mjestu

31.12.2008.
u 10:02

Talijanski skijaš Christof Innerhofer (24) upisao je prvu pobjedu u Svjetskom kupu na četvrtom spustu sezone, voženom u talijanskom Bormiju.

Za 32 stotinke sekunde nadmašio je, startavši prvi u utrku, Austrijanca Klausa Krölla, odnosno za 95 stotinki drugog Austrijanca Michaela Walchhofera, pobjednika utrke u Val Gardeni i trenutačno vodećeg u poretku spustaša s 225 bodova.

Četvrti je utrku završio Bode Miller. Iako s rednim brojem 15, Amerikanac je u utrku startao 46. po redu odradivši kaznu što se nije pojavio na izvlačenju startnih pozicija večer uoči utrke. On je zaostao sekundu i 15 stotinki, iako je pri prvima prolaznim vremenima (+0.36, +0.21) prijetio Innerhoferu.

Prve spustaške bodove u sezoni, a drugi put u karijeri, upisao je Natko Zrnčić-Dim. Sa startnim brojem 35 Hrvat je završio utrku na 28. mjestu s 3 sekunde i 38 stotinki zaostatka za pobjednikom. To mu je dostajalo za tri boda. Uspjeh karijere u spustu ostvario je prošle godine u Kitzbühelu, kada je zauzeo 18.mjesto.

Tin Široki u utrku je krenuo 48. po redu zauzevši na kraju 42. mjesto.

Vodeći u ukupnom poretku, Norvežanin Aksel Lund Svindal, zauzeo je 17. mjesto.