Ovi slavni momci donosili su Dinamu trofeje, većina ih je igrala veličanstvene europske utakmice, neki su ostvarili rekordne transfere, ali ni jedan nije igrao na Svjetskom prvenstvu! Imamo i klupu: Stinčić, Ćorluka, Bišćan, Bručić, Perušić, Lamza, Wölfl...
Neki su bili sami krivi, poput Igora Cvitanovića kojemu je 1998. godine bilo ispod časti trčati krugove oko igrališta na pripremama u Poreču, ali većina je ipak bili žrtvovana zbog "višega interesa". Za usporedbu, knjiga neodlazaka na SP velikih Hajdukovih igrača svodi se na samo 7 poglavlja: Matošić, Džoni, Holcer, Žungul, Slišković, Primorac i Gabrić.
– Da sam branio za Hajduk, Zvezdu ili Partizan, vjerojatno bih barem jednom bio na SP-u – kazao je legendarni Dinamov vratar Zlatko Škorić koji se ipak utješio nastupom na OI-ju u Tokiju 1964., zajedno s Belinom i Brnčićem. I dok nepozivanje Eduarda 2006. teško možemo nazvati nepravdom, jer Kranjčar je na SP-u imao vrhunski napadački izbor (Pršu, Olića, Balabana i Klasnića), ono što je Miljan Miljanić napravio Mlinariću 1982. godine bilo je zlodjelo.
– Iskreno, taj poziv za SP nisam ni očekivao – prisjeća se Mlinka koji nikad nije vidio SP. – Iako sam sezonu odigrao odlično, znao sam da ću se iz Dinama teško probiti na SP.
Zaobišli su ga poslije i EP i OI 1984. godine na kojima je, primjerice, bio njegov suigrač Deverić. I ne samo to, Štef je kao 21-godišnjak, zajedno s Velimirom Zajecom, bio i na SP-u 1982. godine. Samo dvojica iz šampionske Dinamove sezone u kojoj su plavi imali i najboljega strijelca lige Snješka Cerina te Zlatka Kranjčara u životnoj formi! A iz Hajduka, koji je u toj sezoni za Dinamom zaostao pet bodova, Miljanić je pozvao čak petoricu: Pudara, Jerolimova, Gudelja te braću Vujović. Bio bi tamo i Blaž Slišković da mu Đorđe Serpak iz OFK Beograda nije slomio nogu.
Dinamova blizanca po prokletstvu SP-a pronašli smo u Engleskoj. Manchester United ima kompletnih jedanaest "žigosanih" koji nisu osjetili Mundijal. Ne računamo li tu Velšane Giggsa i Hughesa, čija reprezentacija nikada nije išla na SP, opet je to impresivna skupina igrača: Australac Bosnich, Englezi Stepney, Pallister, Sharpe, Kidd, Bruce i Andy Cole, Škot McClair, Bugarin Berbatov te dvojica najvećih: Francuz Eric Cantona i George Best iz Sjeverne Irske. Uvrnuti Nijemac Bernd Schuster nije išao zbog svađe s tadašnjm izbornikom Derwallom, a od Zlatnih lopti nesretnik je samo Liberijac Weah.
Glavno niste napisali.... !!! Da bi neko igrao u repki tadašnje države a bio je vrhunski igrač , morao je političkim dekretom ugalvnom u partizan (rjeđe u zvezdu) , ako nije htio bio je (iznenada je dobio sestru i postaoo ujak...... qebi ga moraš ovako pisati inače te odmah obrišu...) !!!!!!