U NK Dinamu po tisućiti put pozdravljaju inicijativu gradnje stadiona na Kajzerici za 18.000 gledatelja, ali osim plavih i bijelih iz Kranjčevićeve, pravo na njega polaže i treći zagrebački prvoligaš, NK Lokomotiva.
– Pa Kajzerica je naše dugogodišnje sjedište, mi i nemamo drugoga krova nad glavom i naravno da bismo ga i mi koristili – kazao je predsjednik NK Lokomotive Tin Dolički.
Najzainteresiraniji je u cijeloj priči Dinamo, jer u najvećemu klubu smatraju da je gradnja stadiona na Kajzerici tek prva faza dovršetka njihova doma u Maksimiru.
– Prema tadašnjem natječaju, provedenom 2006. godine, jedan od uvjeta bio je da rekonstrukcija stadiona u Maksimiru počne čim završi gradnja stadiona na Kajzerici. No, kako je sve prihvaćeno, tako je sve poslije i zamrznuto. A nas nikada ništa nitko o tome nije pitao – kaže Dinamov direktor Damir Vrbanović.
U međuvremenu, ako se i krene u projekt Kajzerica, Dinamo i hrvatska nogometna reprezentacija bili bi "osuđeni" na derutni Maksimir.
– Bude li sutra prihvaćena odluka da se ide u gradnju Kajzerice, opet moramo ostati najmanje godinu do godinu i pol dana u Maksimiru. Zato ćemo opet gutati knedle kad nam u lipnju na stadion dođe Uefina inspekcija i počne sastavljati listu primjedbi. No, uz velike napore, kao i svake godine, uvjeren sam da će nam Uefini inspektori progledati kroz prste i da ćemo i ovaj put dobiti dozvolu za igranje međunarodnih utakmica u Maksimiru – zaključio je Damir Vrbanović.
Da je Dinamo prošle godine ušao u Ligu prvaka, Uefa mu ne bi dopustila igranje na maksimirskom stadionu.
Gradnja dva stadiona u Zagrebu nema baš nikakva smisla
Gradski vijećnici nemaju stav o Kajzerici jer im se vjerojatno čini nelogičnim i besmislenim gradnja dva stadiona, jedan za drugim.
To bi bila previše skupa avantura, ali i opasna za Dinamo jer je upitno bi li nakon moguće gradnje Kajzerice bilo dovoljno novca za novi Maksimir. Zato se najlogičnijim i najjeftinijim rješenjem čini rušenje postojećega rugla i gradnja novoga objekta u Maksimiru. A Dinamo bi do tada mogao biti podstanar u Zaprešiću, Varaždinu ili Velikoj.
Grad bi imao koncesiju, a Dinamo bi plaćao stadion po korištenju
Bude li se gradio javno-privatnim partnerstvom, stadion bi, kao što je Arena, bio u vlasništvu investitora i graditelja. Grad bi mogao imati koncesiju i iznajmljivati ga svima koji žele ondje igrati. U tom bi slučaju Dinamo trenirao na nekom drugom terenu, a plaćao bi korištenje stadiona samo za utakmice. Kao što Arenu mogu na dan, dva, tri... iznajmiti RK CO, Cibona, hokejaši ili bilo tko zainteresiran. Takav je slučaj i u inozemstvu, primjerice Bayern i München 1860 plaćaju najam Allianz Arene svaki put kad igraju utakmice.
Definitivno trenutno a i za budućnost najbolje rješenje. Još i prazne hale na susjednom Velesajmu iskoristiti za raznorazne sportove i rekreaciju gdje bi se paviljoni iznajmljivali cijele godine a sigurno ima i neki paviljon koji bi bio dobar i za prvu pravu atletsku dvoranu u Hrvatskoj.