Svjetlost iznenadila Zadrane, Jolly slavio u gostima kod Zaboka

kk zadar
Filip Brala/Pixsell
21.04.2012.
u 23:03

Neočekivanim porazom u Slavonskom Brodu Zadrani su si zakomplicirali život i pokvarili izglede za polufinale doigravanja za prvaka.

Malo tko se tomu nadao, ali dogodilo se. Svjetlost Brod upisala je drugu pobjedu u A-1 Ligi za prvaka iznenadivši na domaćem parketu momčad Zadra 64:63, pokvarivši tako gostima izglede da dohvate polufinale doigravanja. Zadrane je najviše izmučio Šamadan sa 19 koševa, no ključne koševe, za pobjedu zabio je Kostomaj sa linije slobodnih bacanja na samom kraju utakmice. Kod gostiju je Krapić zabio 14, a Ivanov 12 poena.

U derbiju začelja, šibenski Jolly slavio je na gostovanju kod Zaboka 89:78, prvenstveno na krilima Rossa koji je ubacio 23 koša, a imao je i 15 skokova. Kod domaćina je Tomas postigao 22 koša.

Poredak: Cibona 10-0, Cedevita 7-3, Zadar 6-4, Split 6-3 (-1), Zagreb 5-4(-1), Jolly 2-8, Svjetlost 2-8, Zabok 1-9.