01.05.2022. u 20:57
Plavi imaju gromoglasnu podršku u Kranjčevićevoj jer navijači su svjesni da možda upravo ova utakmica može presuditi bitku za titulu. Naime, Osijek je kiksao protiv Istre (2:2).

U posljednjoj utakmici 33. kola Prve HNL Lokomotiva i Dinamo su u Kranjčevićevoj ulici igrali 1:1 (1:0).

Lokomotiva je povela iz kaznenog udarca kojega je realizirao Sandro Kulenović (30-11m), a Dinamo je u drugom poluvremenu poravnao autogolom Nikole Solde (50-ag).

Po jakoj kiši u prvom poluvremenu dogodilo se vrlo malo zanimljivih situacija, a Lokomotiva je do prednosti stigla nakon što je Ivanušec nespretno rukom u svom kaznenom prostoru blokirao udarac Kulenovića. Centarfor domaćih sam se prihvatio izvođenja kaznenog udarca i nije pogriješio.

Dinamo je najbliži poravnanju bio pred sam kraj prvog dijela kada je Andrić okušao udarac s gotovo 30 metara, ali je lopta prohujala pored vratnice.

Trener Dinama Ante Čačić početkom nastavka u igru je uveo Petkovića i Mišića umjesto Andrića i Baturine, ali nisu te promjene donijele preokret.

Početkom nastavka Dinamo je uz veliku dozu sreće stigao do poravnanja, Ivanušec je pucao iskosa s lijeve strane s ruba kaznenog prostora, taj je pokušaj trebao biti lagani plijen za vratara Nevistića, ali skliska lopta mu je izmigoljila kroz ruke, pa i kroz noge. Ipak, prije no što je prešla gol-liniju do nje je stigao Mersinaj, ali u pokušaju ispucavanja domaći je stoper pogodio svog suigrača Soldu od kojega se lopta ipak odbila preko linije.

U drugom poluvremenu stala je i kiša, ali Dinamo je i dalje imao tek jalovu inicijativu. Za posljednjih 20-ak minuta trener Čačić se odlučio na zanimljivu izmjenu s obzirom na rezultat, napadača Oršića zamijeno je stoperom Šutalom kojega je poslao pred domaća vrata, ali ta promjena nije donijela ništa dobro za vodeći sastav prvenstva.

Tri kola prije kraja vodeći Dinamo ima 70 bodova, četiri više od drugog Hajduka, a pet više od trećeg Osijeka, dok je Lokomotiva ostala peta sa 45 bodova, pet više od šeste Gorice.

KRAJ (Kraj)

Završila je utakmica i nakon ovog kola najviše je profitirao Hajduk jer je jedini stigao do pobjede.

90'

Igrat će se minimalno tri minute sučeve nadoknade.

83'

Petković je izveo slobodni udarac, ali lopta ide preko gola.

Žuti karton
82' (Žuti karton )

Soldo je srušio Menala na oko 20 metara od gola i dobio žuti karton, a Dinamo veliku priliku za preokret.

Zamjena
81' (Zamjena)

Vasilj ulazi umjesti Aliyua.

Zamjena
76' (Zamjena)

Oršić napušta igru, ulazi Tolić. Lauritsena mijenja Šutalo.

69'

Oršić je povukao kontru, imao je Menala i Ademija, ali odlučio se na sebično i nelogično rješenje. Sreća u nesreći, ionako je bilo zaleđe pa i da je dodao, ništa ne bi ispalo drugačije.

Zamjena
63' (Zamjena)

Menalo ulazi umjesto Emrelija.

55'

Nakon pogotka Dinama sve se promijenilo na travnjaku i Lokomotiva je sad u potpuno podređenom položaju.

Autogol
51' (Autogol)

GOOOL!!! Oršić je još jednom opasno pucao, Nevistić nije primirio loptu i s linije ju je Mersinaj pokušao izbaciti, ali pogađa Soldu i to je autogol!

50'

Oršić je odlično izveo slobodnjak s oko 25 metara, ali Nevistić je uspio odbiti u korner.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Utakmica kasni jer Bebek ima tehničkih problema.

Zamjena
(Zamjena)

Mišić je ušao umjesto Baturine, a Petković umjesto Andrića.

Poluvrijeme
POLUVRIJEME (Poluvrijeme)

Vrijeme je za odmor, Lokosi imaju vodstvo 1:0 nakon pogotka Kulenovića s bijele točke u 30. minuti.

45'

Igrat će se minimalno dvije minute sučeve nadoknade.

45'

Andrić je opalio s tridesetak metara i lopta je prošla uz vratnicu Lokomotivina gola.

42'

Dinamo je pritisnuo u završnici poluvremena.

39'

Dinamo je uputio tek jedan udarac prema golu Lokomotive.

Gol
30' (Gol)

GOOOL!!! Kulenović je bio precizan i to je 1:0 za Lokomotivu!

Penal
29' (Penal)

Kazneni udarac za Lokomotivu nakon igranja rukom Ivanušeca! Sve je čisto, nogometaš Dinama nije se nu bunio.

25'

Podrška Boysa ne prestaje od prve sekunde.

20'

Kiša uistinu ometa igru, ali Lokosi se bolje snalaze u takvoj situaciji.

16'

Brza igra Lokomotive i u ovoj utakmici je problem za Dinamovu obranu. Kačavenda je dodao do natrčalog Miličevića, koji puca s lijeve strane silovito, ali nije uspio zaobići blok pa lopta ide u korner.

15'

Još uvijek nema značajnijih događanja na terenu. Osim da je počela malo jača kiša, koja će se vjerojatno pojačati kako vrijeme odmiče.

10'

Glavni sudac je Ivan Bebek, kojem je nakon gotovo pola godine i kraće suspenzije dodijeljena jedna jača HNL utakmica.

5'

Još traje ispitivanje snaga na terenu između plavih (Lokomotiva) i žutih (Dinamo).

Početak
1' (Početak)

Počela je utakmica.

Dinamo nakon kiksa Osijeka protiv Istre ima priliku pobjedom otići na sedam bodova prednosti, uz šest ispred Hajduka. Više o kiksu momčadi Nenada Bjelice čitajte OVDJE.

Pogledajte kakav su show izveli BBB prije utakmice >>> OVDJE.

SASTAVI

LOKOMOTIVA: Nevistić - Vranjković, Mersinaj, Soldo, Milićević - Cokaj, Marić - Aliyu,  Kačavenda, Pivarić - Kulenović.

DINAMO: Livaković  - Ristovski, Theophile, Lauritsen, Bočkaj - Baturina, Ademi - Emreli, Ivanušec, Oršić - Andrić.