UVJERLJIVI VATRENI

Hrvatska rutinski sa stilom pobijedila S. Makedoniju u prvoj provjeri uoči Eura (3:0)

Rijeka: Prijateljska utakmica između Hrvatske i Sjeverne Makedonije
Sanjin Strukic/PIXSELL
Autori: Vecernji.hr, Hina
03.06.2024.
u 20:53

Prva dva gola za "Vatrene" zabio je Lovro Majer. Prvog u 10. minuti iz slobodnog udarca s više od 20 minuta, a drugog u 45. minuti nakon sjajne asistencije Brune Petkovića petom. Konačnih 3-0 u 80. minuti je postavio ljubimac Rujevice, Marco Pašalić postigavši prvijenac u hrvatskom dresu.

U prvom pripremnom susretu uoči EURO-a u Njemačkoj, hrvatska nogometna reprezentacija je na riječkoj Rujevici pred 8.000 gledatelja pobijedila Sjevernu Makedoniju sa 3-0. "Vatreni" su rutinski odradili posao protiv suparnika koji je trebao biti priprema za Albaniju s kojom se Hrvatska, uz Italiju i Španjolsku, nalazi u grupi B.

"Vatreni" će u utorak odraditi regeneracijski trening, a u srijedu putuju u Vatikan gdje će ih primiti Papa Franjo. Istog će dana od 18.00 trenirati na Rujevici. Reprezentacija ostaje u Rijeci do 7. lipnja kada putuje u Portugal, gdje će dan kasnije u Lisabonu igrati posljednju pripremnu utakmicu uoči EP-a protiv Portugala.

Vlasnici srebra i bronce s posljednja dva World Cupa, 9. lipnja dolaze u svoju bazu u njemački gradić Neuruppin, a dan kasnije, 10. lipnja u 18 sati, održat će i otvoreni trening za javnost.

Hrvatska će na EP-u igrati u skupini B, prvu utakmicu Dalićevi odabranici imat će 15. lipnja u Berlinu protiv Španjolske. Četiri dana kasnije slijedi ogled protiv Albanije u Hamburgu, a 24. lipnja je u zadnjem kolu u Leipzigu susret protiv Italije.

TIJEK UTAKMICE:

90' Kraj utakmice i sigurna pobjeda Hrvatske.

90' Budimiru je poništen pogodak zbog zaleđa. Dvije minute nadoknade.

80' Budimir je pucao glavom, Dimitrievski odranio, no lopta ide ravno na ljevicu Marca Pašalića koji je iz voleja neobranjivo zakucao loptu ispod grede!

67' Pongračić ulazi umjesto Erlića, a Marco Pašalić umjesto Baturine.

60' Ušli su Pjaca i Budimir, a izašli su Perišić i Petković.

55' Ivanušec je zamijenio Baturinu.

51' Atanasov puca nezgodno, ali ide to ravno u Livakovića.

48' Trajkovski je pucao s 20 metara, ali nije imao problema Livaković.

46' Luka Sučić je zamijenio Kovačića.

46' Krenulo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog dijela.

45' Majer je opet zabio nakon što ga je Petković proigrao petom, sjajna akcija naših!

44' Trajkovski silovito puca iz slobodnog udarca u opasnoj zoni, sjajno je to ukrotio Livaković.

35' Trajkovski je pucao nakon protuudara Makedonaca, srećom nije bio precizan.

32'  Dobra dubinska lopta za Perišića koji je iz prve volejem zavrnuo u peterac, no Kramarić nije stigao.

25' Kovačić je fino potegnuo i ušao u zonu udarca, ali ide to iznad gola.

20' Livaković je još jednom sjajno pročitao namjeru Makedonaca pa glavom očistio dubinsku loptu ispred Miovskog.

16' Majer je iz skraćenog kornera pucao direktno na gol, Dimitrievski je bio spreman. Nakon toga krenula je makedonska kontra, Trajkovski je poslao opasnu dubinsku loptu, ali Livaković je istrčao i spasio stvar.

10' Majer je fantastično opalio iz slobodnog udarca s 25 metara, iznenadio sve i pogodio mrežu Dimitrievskog!

7' Druga prijetnja Makedonaca, nakon kornera je glavom pucao stoper Musliu, bio je neprecizan.

6' Elmas je oprobao udarac s ruba šesnaesterca, ali ide to pokraj gola Livakovića

1' Slovenski sudac Matej Jug dao je znak za početak utakmice.

SASTAVI

HRVATSKA (4-2-3-1): Livaković - Juranović, Vida, Erlić, Sosa - Kovačić, Majer - Kramarić, Baturina, Perišić - Petković.

S. MAKEDONIJA (3-5-2): Dimitrievski - Zajkov, Velkovski, Musliu - Ashkovski, Atanasov, Alimi, Elmas, Alioski - Miovski, Trajkovski

Vatreni pripremili posebno iznenađenje za Pašalića, on poručio: Žao mi je Stanišića. Više o tome OVDJE

Hrvatska nogometna reprezentacija danas od 19 sati na Rujevici igra protiv Sjeverne Makedonije u prvoj prijateljskoj utakmici uoči nastupa na europskom prvenstvu, koje 14. lipnja počinje u Njemačkoj. Prijenos susreta bit će na Novoj TV. Također, izabranici izbornika Zlatka Dalića u subotu 8. lipnja u 18:45 odradit će i susret protiv Portugala.

Očekivani sastav

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Erlić, Vida, Sosa - Kovačić, Majer - Kramarić, Baturina, Perišić - Petković.

"Zadovoljan sam dosadašnjim dijelom priprema, najbitnije je da smo svi živi i zdravi. Svi znamo što nas sutra čeka, nebitno je radi li se o prijateljskoj utakmici ili Euru, svaka je utakmica nekakvo dokazivanje." rekao je prije utakmice Andrej Kramarić.

Zadovoljan je i svojim osobnim stanjem, iako je iza njega turbulentna sezona.

"Mnogi ne znaju neke unutarnje detalje mog kluba, ali nećemo o tome. Sve je super i pozitivno, psihički i fizički sam spreman. Nema nikakvih posljedica ove sezone, osjećam se kao da je tek početak i maksimalno sam motiviran i željan."

Poželio je najmanje prolazak skupine na Euru.