RIJEKA - DINAMO 1:1 Rijeka pokazala zube, Dinamo izgubio prve bodove u sezoni

Rijeka i Dinamo sastali se u 5. kolu SuperSport HNL-a
Luka Stanzl/PIXSELL
01.09.2024. u 22:46
Rijeka i Dinamo podijelili su bodove u prvom derbiju sezone. Utakmica je mogla otići na bilo čiju stranu, pa je konačnih 1-1 i najpošteniji ishod

U posljednjem susretu 5. kola HNL-a nije bilo pobjednika, u derbi ogledu na Rujevici nogometaši Rijeke i Dinama su odigrali 1-1 (0-1).

Aktualni doprvak i prvak na različite su načine dočekali ovaj susret jer je tijekom tjedna Rijeka ponižena u svom europskom susretu te je izgubila s čak 0-5 u Ljubljani od Olimpije. Dinamo je ispunio svoj cilj te je preko Qarabaga izborio novi nastup u Ligi prvaka.

Na valu tog uspjeha Dinamo ipak nije ostvario novu pobjedu u nizu premda je poveo u 22. minuti kada je strijelac bio Bruno Petković. U 50. minuti konačnih 1-1 je postavio Veldin Hodža.

Nakon četiri pobjede bio je ovo Dinamov prvi remi u novoj sezoni. I dalje je vodeći na ljestvici s 13 bodova, dok dva manje imaju Rijeka i Hajduk.

Nije dugo trebalo da se zagrije hrvatski prvak Dinamo i krene prijetiti domaćinu.  U 16. minuti bili su gosti vrlo blizu vodstva. Petković je proigrao Kulenovića, a ovaj je pogodio okvir vrata.

Rijeka se u tom trenutku spasila, ali nije šest minuta kasnije kada je Dinamo poveo. Ponovno su igrači zagrebačkog kluba lijepo pleli mrežu oko riječkih vrata. Lopta je došla do Petkovića koji je precizno naciljao i doveo svoju momčad u vodstvo.

U 28. minuti Dinamo je izveo novu brzu i preciznu akciju koja je okončana dobrim pokušajem Baturine, ali sve nije zaključeno novim pogotkom. Potom se polako počela buditi Rijeka koja je sve češće u opasnim izletima dolazila pred suparničkog vratara.

Prvo je Mmaee očistio jednu opasnu situaciju, dok je u 39. minuti i domaćin uzdrmao okvir vrata. Ubačaj Pašalića je završio na vratnici, a u nastavku akcije nije bio precizan Rukavina.

U 42. minuti je Rijeka izjednačila. Strijelac je bio nekadašnji igrač Dinama Komnen Andrić, koji je ovog ljeta došao na Rujevicu, ali je nakon VAR provjere pogodak poništen jer je domaći napadač u začetku akcije bio u zaleđu.

Rijeka je ipak izjednačila i to odmah na startu drugog poluvremena. U 50. minuti je domaćin izveo akciju koja je krenula od Galešića, a potom nastavljena preko Rukavine i Jankovića. Potonji je poslao povratnu loptu do Hodže koji je lijepo zabio za 1-1.

U drugom poluvremenu je Dinamo stao. Ponestalo je gostima energije i nisu mogli na pravi način zaprijetiti suparniku i možda vratiti vodstvo. Usporila je svoj ritam i Rijeka tako da je u završnoj fazi susreta bilo vrlo malo pravih prilika. Pokušao je Petković za Dinamo u 81. minuti, na drugoj strani je zaprijetio Djouahra, ali sve je okončano podjelom bodova.

VEZANI ČLANCI:

U prvom nedjeljnom susretu 5. kola nogometaši Varaždina su posve zasluženo slavili u Kranjčevićevoj ulici, svladali su Lokomotivu s minimalnih 1-0 (0-0). Pogodak vrijedan tri boda postigao je Dimitar Mitrovski u 51. minuti iz jedanaesterca, s tim da su brojne odlične prilike tijekom susreta propustili gosti.

Varaždin je stigao do druge pobjede u sezoni te je s osam bodova trenutačno na petom mjestu ljestvice. Lokomotiva je i dalje bez pobjede. Ima tek dva boda i jedino je ispred Osijeka i Slaven Belupa, posljednje dvije momčadi s ljestvice.

(Kraj)

Gotova je utakmica. Rijeka i Dinamo podijelili su bodove. Konačan rezultat je 1-1.

90'

Sama završnica utakmice. Dijele li momčadi bodove?

Žuti karton
90' (Žuti karton )

Devetak zbog prigovora dobiva žuti karton.

90'

Šest minuta nadoknade. Djuahra puca, Nevistić brani.

Žuti karton

Brutalan start Cordobe nad Andrićem, riječka klupa je poludila i traži crveni karton, ali Cordoba dobiva samo žuti.

88'

Dinamo vrši pritisak, Rijeka opasno visi.

84'

Theophile je pokušao glavom nakon kornera, ali lopta odlazi preko gola.

81'

Evo konačno i Dinama. Stojković je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Petković glavom loptu šalje pored gola.

79'

Opet Niko Janković. Vrlo kvalitetnim udarcem je iz teške pozicije pokušao iznenaditi Nevistića, ali lopta nije išla u okvir gola.

73'

Smolčić je pucao, Bernauer blokirao.

71'

Pašalić se u svom stilu izvukao na lijevu nogu, ali opet izravno u Nevistića.

Žuti karton
68' (Žuti karton )

Komnen Andrić dobiva žuti karton zbog prekršaja u napadu.

67'

Slobodan udarac Galešića otišao je daleko od gola.

Žuti karton
66' (Žuti karton )

Josip Mišić dobiva žuti karton za prekršaj na Niki Jankoviću.

66'

Dinamo je prespavao prvih 20 minuta drugog poluvremena, ali... aktualni je to prvak, jedan trenutak nepažnje je dovoljan i eto velikih problema.

61'

Janković je uputio šut van kaznenog prostora koji je prošao pored gola. Armada sa sjevera je upalila baklje, pa od dima Nevistić nije ni vidio loptu.

57'

Rukavina je ubačajem tražio suigrača, obrambeni igrač Dinama je skoro zabio autogol.

Gol
50' (Gol)

VELDIIIIIIIIIIIIN HODŽAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!! PREKRASNO JE PRIHVATIO POVRATNU LOPTU I ZABIO ZA POVRATAK DOMAĆIH U EGAL.

47'

Pašalić je nakon par odbijanaca opucao s ruba kaznenog prostora, ali direktno u ruke Nevistiću.

46'

Počinje drugo poluvrijeme.

45'

Poluvrijeme. 1-0 vodi Dinamo.

45'

Odličan centaršut uputio je Smolčić, ali Rukavina ipak nije najbolje prihvatio loptu.

Žuti karton
45' (Žuti karton )

Petar Sučić dobiva žuti karton zbog sprečavanja slobodnog udarca.

Žuti karton

Dejan Petrović je dobio žuti karton zbog faula na Mišiću.

45'

Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

VAR - Video Assistant Referee
41' (VAR - Video Assistant Referee)

GOOOOOOOOL!!!!!! IPAK NE. KOMNEN ANDRIĆ JE IZBIO 1 NA 1 SA NEVISTIĆEM, ALI UZ POMOĆ VARA SUDAC JE SUDIO ZALEĐE.

40'

KAKAV POKUŠAJ BATURINE! IZBORIO SE ZA UDARAC U STILU MISLAVA ORŠIĆA IZ NAJBOLJIH DANA, ALI LOPTA JE PROŠLA MALO PORED GOLA.

39'

Janković je pucao izvana, Kulenović je blokirao udarac.

38'

PAŠALIĆ JE UBACIO S DESNE STRANE, LOPTA MU JE PREŠLA PREKO NOGE I ZAVRŠILA NA GREDI!

37'

Riječani i dalje forsiraju potez previše. Sad je Komnen Andrić u poziciji za udarac asistirao tražio suigrača, ali nije ga našao.

36'

Gabriel Rukavina je ubacio s lijeve strane, ali Niko Janković je ostao malo prekratak.

Žuti karton
30' (Žuti karton )

Prvi žuti karton na utakmici zbog prekršaja dobio je Ante Majstorović.

28'

Odlična prilika za Dinamo. Kulenović je poslao povratnu loptu Baturini koji ju šalje malo pored gola.

26'

Duje Strukan šalje igrače na cooling break.

Gol
22' (Gol)

PETKOVIIIIIIIIIIIIIIIIIĆ!!!!!!!! BRUNO PETKOVIĆ ISKOSA ZABIJA U MALU MREŽICU ZA VODSTVO GOSTIJU.

18'

Hodža je poslao loptu u peterac, obrana Dinama je izbila loptu

16'

KAKAV ZICER ZA DINAMO! SANDRO KULENOVIĆ IZ OBEĆAVAJUĆE POZICIJE POGODIO VRATNICU. OSTAJE 0-0

12'

Dinamo drži posjed zadnjih nekoliko minuta, ali bez konkretne šanse

6'

Janković je nakon flipera uputio udarac koji je obrambeni igrač blokirao i bit će korner za domaće.

5'

Ispitivanje snaga još uvijek traje.

1'

Utakmica je počela.

POSTAVE

Rijeka (4-1-4-1): Zlomislić - Devetak, Majstorović, Galešić, Smolčić - Petrović - Rukavina, Janković. Hodža, Pašalić - Andrić

Dinamo (3-5-2): Nevistić - Mmaee, Theophile-Catherine, Bernauer - Hoxha, Baturina, Mišić, Sučić, Pjaca - Kulenović, Petković

USKORO

U 20:45 počinje utakmica između Rijeke i Dinama. Klubovi ulaze u različitom raspoloženju. Dok je Dinamo i u uzvratuu Ligi prvaka svladao Qarabag 2-0 i prošao u glavni turnir s ukupnih 5-0, Rijeka je u Stožicama deklasirana protiv Olimpije 5-0 i ostala bez Europe, a u međuvremenu je ostala i bez napadača Franje Ivanovića te će u prvom sastavu igrati Komnen Andrić. Dinamo je trenutno prvi na tablici s maksimalnih 12 bodova, a Rijeka ih ima 10. Oba kluba su na gol razlici +10, a zanimljivo je da Rijeka u ligi još nije primila gol. Iako je ovo derbi, Rijeka skoro četiri godine čeka na pobjedu nad prvacima. Zadnju je ostvarila još u prosincu 2021. godine u kup utakmici na Maksimiru (3-1).