17.04.2022. u 23:01
Kraljevi su ovom pobjedom jednom nogom zakoračili prema naslovu prvaka Španjolske!

Nogometaši Real Madrida napravili su veliki korak ka španjolskoj tituli nakon što su u gostima u 32. kolu Primere velikim preokretom svladali Sevillu 3:2.

Domaći su poveli su u 21. minuti golom Ivana Rakitića iz slobodnog udarca s 16 metara, kada se razmaknuo živi zid Reala, a lopta prošla kroz njega i prevarila Courtoisa. Rakitiću je to bio sedmi gol u ove sezone, a samo četiri minute kasnije Erik Lamela je povećao na 2:0.

Real se ipak vratio i preokrenuo, a sve je počelo golom Rodryga u 50. minuti, nastavilo pogotkom Nacha u 83., da bi "joker" ove sezone Karim Benzema zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade za slavlje Reala.

Luka Modrić igrao je do 81. minute, a Rakitić cijelu utakmicu.

Real ima 75 bodova, 15 više od Seville, Barcelone i Atletica, a do kraja je još šest kola.

Zamjena
90'+5 (Zamjena)

Izlazi Benzema, mijenja ga Diaz.

Gol
90'+2 (Gol)

GOOOL!!! Raspala se Sevilla, Rodrygo je prelako prošao po desnoj strani i ušao u kazneni prostor pa dao povratnu loptu do Benzeme koji to ne propušta. Slavi se u Madridu, tuguje ne samo u Sevilli nego i Barceloni. No domaćini su u ovom drugom poluvremenu zapravo rezimirali cijelu svoju sezonu.

90'

Igrat će se još minimalno sedam minuta sučeve nadoknade.

84'

Gudelj ponovno griješi, nije se snašao u igri, a Benzema ne koristi još jednu izglednu priliku.

Žuti karton
83' (Žuti karton )

Poludjeli su nogometaši Seville i tražiti prekršaj, a pritom je dobio žuti Torres. Sve je bilo čisto prema ocjenama sudaca. Domaćima se osvetilo nekoliko Mirovih promašaja i (ne)svjesno povlačenje u svoj kazneni prostor.

Gol
82' (Gol)

GOOOL!!! Nacho je nekoliko sekundi nakon ulaska zabio! Sjajno mu je asistirao Carvajal.

Zamjena
82' (Zamjena)

Nacho mijenja Vazqueza, a Asensio Luku Modrića.

Žuti karton
81' (Žuti karton )

Diego Carlos je dobio žuti karton.

80'

Sevilla se probudila nakon poništenog gola Reala i u prvom je planu Mir, ali problem je što ne može do gola iako ima sjajn prilike.

Žuti karton
78' (Žuti karton )

Sudac je ostao pri svome, ništa od gola! Zbog negodovanja je žuti karton dobio Nacho iako nije u igri, skočio je s klupe prema sucu.

76'

Sudac će ići sam pogledati spornu situaciju.

74'

Vinicius je zabio, ali gol je poništen zbog njegovog igranja rukom. Sad će se provjeriti ta situacija.

72'

Nevjerojatan promašaj Mira! Dobio je ubačaj kao naručen i s pet metara pucao glavom preko gola.

Zamjena
72' (Zamjena)

Ocampos mijenja strijelca Lamelu.

70'

Brza kontra Reala, ali nije dobro završila zbog još jedne loše odluke Viniciusa. No, sreća za Real je što Sevilla konstantno griješi.

63'

Rodrygo je fenomenalno petom proigrao Benzemu koji s desene strane kaznenog prostora puca snažno tik uz vratnicu.

Zamjena
62' (Zamjena)

Prizvali smo promjenu. Acuna i Corona izlaze, ulaze Gudelj i Augustinsson.

60'

Rakitić se vratio u igru nakon što mu je pružena liječnička pomoć. Ali, nešto se treba mijenjati u igri Seville, koja ne može iznijeti loptu iz svoje polovice.

53'

Žestoko se Sevilla brani, ali Real žešće napada. Teški su trenuci za domaćina.

Gol
50' (Gol)

GOOOL!!! Nakon brze akcije ispala je cijela obrana Sebille i Rodrygo je zabio iz blizine! Tek je ušao i pokazao se kao pun pogodak, a i Real se sad vraća u igru!

Zamjena
46' (Zamjena)

Torres mijenja Gomeza na startu drugog poluvremena i Rodrygo mijenja Camavingu. Priprema se i Bale. Počelo je drugih 45 minuta!

Poluvrijeme
POLUVRIJEME (Poluvrijeme)

Završilo je uzbudljivo prvo poluvrijeme u Sevilli i ako ovako ostane do kraja bismo mogli gledati zanimljivu završnicu prvenstva!

45'

Igrat će se minimalno četiri minute sučeve nadoknade.

Gol
25' (Gol)

GOOL!!! Kraljevi se nisu stigli oporaviti od prvog gola i stigao je drugi, a zabio je Lamela. Pogledajte ga OVDJE.

Gol
21' (Gol)

GOOOL!!! Zabio je Ivan Rakitić! Lopta je nakon sjajnog slobodnog udarca odsjela u mreži, a kako je to izgledalo pogledajte OVDJE.

5'

Domaćin pokazuje više inicijative.

Početak
1' (Početak)

Počela je utakmica.

Derbi 31. kola mogao bi odlučiti o prvaku, ako Real Madrid dođe do željene pobjede.