Paralelno s povećanim brojem migranata koji u Europu stižu iz Sirije, Iraka, Afganistana i ostalih bliskoistočnih zemalja, traži se rješenje ratnih sukoba u tim državama. Osim političke aktivnosti, pojačane su i vojne akcije, posebno Velike Britanije i Francuske koje su počele intenzivnije primjenjivati američke metode u borbi protiv ISIL-a, a to su atentati naoružanim bespilotnim letjelicama.
Britanci su eliminirali dvojicu istaknutih džihadista, i to zbog informacija obavještajnih službi da pripremaju napad na kraljevsku obitelj za vojne parade koja će se održati u Londonu 15. rujna. Ubijeni teroristi Reyaad Khan (21) i Ruhul Amin (26) bili su zaduženi za regrutiranje mladih Britanaca u redove ISIL-a.
Osim britanskog premijera Davida Camerona, pojačano djelovanje najavio je i francuski predsjednik François Hollande, što bi se moglo protumačiti svojevrsnom reakcijom zapadnih saveznika na pojačanu aktivnost Rusije u Siriji. Iako Moskva podržava režim u Damasku, oko borbe protiv ISIL-a uskoro bi mogao biti postignut konsenzus.
>> ISIL planira zauzeti glavnu autocestu u Siriji što će uzrokovati novi val izbjeglica
Ne kužim baš te dronove ali ako je to tak lako onda uskoro mogu letijeti svuda po Europi i isto tak napadati i nas ili bilo koga .