Obrise tijela, za koje se drži da je Isusovo, na Svetom platnu (Sindone) izazvao je jaki potres, proizlazi iz nove studije profesora na učilištu Politecnico u Torinu. Profesori Carpinteri, Lacidogna i Borla svoje su izučavanje objavili u međunarodnom znanstvenom časopisu Meccanica. „Crtež“ Isusova lika prouzročio je, na osnovu tog izučavanja, snažni potres koji je pogodio Jeruzalem 33. godine poslije Krista.
Prema tom istraživanju neutroni, koji su se oslobodili potresom, utisnuli su na platno lik muškarca obavijenoga lanenim platnom. Istodobno su izmijenili razinu ugljika 14 na platnu pa se zbog toga nije mogao utvrditi točan datum njegova podrijetla.
Za potresa, drže torinski profesori, dijelovi zemljine kore ispuštaju neutrone. Oni su djelovali na atome dušika u vlaknima platna i izazvali kemijsku reakciju koja je dovela do „fotografiranja“ obrisa tijela koji je bio u kontaktu s platnom. Na taj je način oslikano tijelo osobe pokrivene platnom kakvim su pokrivani pokojnici. Izlazak energije je, istodobno, izmijenio vrijednosti ugljika, drže torinski profesori. Sveto platno pohranjeno je u Torinu. Znanstvenici godinama pokušavaju utvrditi je li na njemu oslikano tijelo Isusa i kako je nastala ta preslika.
>> Torinsko platno nije krivotvorina, njime je bio omotan Isus!
>> Više od milijun osoba želi vidjeti Torinsko platno
čini se da je potres u njihovim glavama..