Maleni Puffy više nije stanovnik boksa u Skloništu za životinje Pokupsko Cerje. Zamijenio ga je toplim domom, iako je u njega stigao uz brojne probleme, poznate svima koji su iz Cerja pokušali udomiti psa i spasiti ga od smrti nakon 60 dana.
Stigla je udomiteljica u sklonište s još dva potencijalna udomitelja i dočekala ih je ista priča – pse nisu mogli vidjeti, a u skloništu su udomljavanje uvjetovali svojim pravilnikom – upitnikom i pretkontrolom, a tek nakon toga mogu dobiti pse.
- Do skloništa i nazad prošao sam 300 kilometara i sigurno neću dolaziti još jednom – rekao je udomitelj iz Križevaca. Ispunio je upitnik, a djelatnici skloništa rekli su mu da će poslati provjeru.
U sklonište je tog dana došla i Zagrepčanka kojoj je udomiteljica iz Lovrana poslala sve što treba, baš onako kako piše i u Pravilniku – udomitelj ostavlja svoje podatke. Bila je tu i kopija osobne i OIB. I sama gospođa zvala je telefonom i u suzama molila za štene, ali bezuspješno. Nitko umjesto nje ne može potpisati ugovor, a pitanje je i kako bi sklonište u ovom slučaju provelo svoju provjeru, pa makar se ona sastojala i samo u šetnji dvorištem, kao u slučaju Puffyjeve udomiteljice.
No, i Puffy bi vjerojatno još bio u skloništu da se u priču nije uključio komunalni redar Grada Velike Gorice, koji je obaviješten o svemu što se događa u skloništu. Na naš upit zašto u Skloništu i dalje rade probleme udomiteljima, zašto ih odbijaju kao da je riječ o hotelu u kojem psi bezbrižno žive, a ne o skloništu u kojem ih ubijaju, iz Grada odgovaraju.
- Po primitku informacije o problemima s udomljavanjem pasa u Pokupskom Cerju komunalni redar Grada Velike Gorice, zadužen za koordinaciju, pristupio je provjeri. Dvoje udomitelja koji su tražili udomljavanje za sebe, bez problema će i udomiti tražene pse. Udomiteljica koja nema organizirani prijevoz s Pokupskim Cerjem je dogovorila dovoz psa na njenu adresu i udomljavanje istog. Psa ne mogu udomiti osobe koje su došle u svojstvu "treće osobe", dakle sa željom uzimanja psa za nekoga drugoga. Na taj način nije moguće potpisati Ugovor o udomljavanju pa nisu u mogućnosti preuzeti traženog psa – odgovaraju iz ureda gradonačelnika. Dodaju i kako Grad Velika Gorica i Udruga 60 plus, koja djeluje na području Velike Gorice, zajedno rade kako bi svi budući postupci bili na dobrobit životinja i poštivanju Zakona o zaštiti životinja – kažu u uredu gradonačelnika.
A udomiteljici iz Lovrana upravo je dobrobit životinje na prvom mjest, sve je organizirala, kod kuće pripremila i novi krevetić i igračke. Jer, prije kratkog vremena ostala je bez kujice koja ju je napustila u dubokoj starosti. Spremna je i na izjavu kod javnog bilježnika, sve što god treba.
- Samo sam htjela malenu spasiti od smrti i ne daju mi – kaže tužno i pita: Pa zar će je radije ubiti nego udomiti?
<<grad-velika-gorica-vodit-ce-brigu-o-udomljavanju-ali-i-graditi-svoje-skloniste
umjesto da svi budu sretni i udome čim više napuštenih životinja , kompliciraju do zla Boga. je li to neki bussines u pitanju, jer ne mogu shvatiti. Malenoj kujici u Lovranu, sigurna sam bilo bi super , ali nažalost " birokracija i nad životima pasa , Nedaju ih, ubiju ih, dobiju neku lovu za to , maltretiraju ljude koji satima čekaju pred zatvorenim vratima. ?. Čipiranom psiću moguće je ući u trag prično jednostavno u svakoj veterinarskoj ambulanti. Umjesto da pojednostavne proceduru npr. "morate ga sa čipom evidentirati u roku od 8 dana u vašoj bližoj veternskoj ambulanti i javiti nam s potvrdom li i sl. ne mi "maltretiramo dobre ljude udomitelje i životinje". Imam psića udomljenog iz jednog zagrebačkog azila u primorju i u čemu je problem. ? Član je moje obitelji i "živi kao kralj" klopa, krevetić , šetnja , cijepljenje, tretmani protiv vanjskih i unutarnjih nametnika.... igračke-, opće veselje, a tako malo treba, samo malo dobre volje , manje krutosti na dobrobit napuštenih životinja. Onaj tko ih radije eutanizira, nego udomi pogriješio je , nešto nije uredu,koja je to " logika, osim keša, a svi se prave toše"