Vodostaj Dunava trenutno je -32 centimetara, što je dovelo do povlačenja Dunava u svoje korito i pojave brojnih pješčanih sprudova. Nizak vodostaj iz dana u dan donosi neka nova otkrića u koritu rijeke, a jedno od takvih otkrića su i ostaci potopljenog broda kod Vukovara, na 1331,4 kilometara od ušća, nasuprot klaonice uz Veliku adu.
-Brod je dugačak oko 60 metara i njegova olupina se nalazi izvan plovnog puta, na nekih 30 metara od srbijanske obale. Kao takva ne ugrožava plovidbu ali ugrožava one koji ne poznaju dobro Dunav i vozaju se čamcima po Dunavu. Naletom na njega netko bi mogao stradati, a nepoznato je i imali li nešto u unutrašnjosti broda. Prije nekoliko dana umalo je jedan čamac naletio na te ostatke – kaže Vukovarac Marinko Rajić koji nam je proslijedio fotografije broda.
Dodaje kako bi bilo dobro da se olupina na neki način izvuče i skloni iz vode kako ne bi došlo do nekih nesretnih slučajeva kada voda malo naraste i prikrije ostatke potopljenog broda.
Poznavatelji Dunava tvrde kako se radi o brodu teglenici koji je potopljen 1991. godine tijekom Domovinskog rata. Kažu nam kako su se iza njega skrivali neprijateljski vojnici te gađali Vukovar prije nego što je pogođen i potopljen. Brod nije prevrnut, nego uspravno stoji kao da je nasukan.
Ribari na Dunavu su nam javili kako su se i kod Opatovca, nizvodno od Vukovara, također u koritu Dunava, pokazali ostaci nekada potopljenog broda. Za sada se ne zna kada je taj brod potopljen i tko ga je potopio.
VIDEO: Koji stranci najviše žele doći u EU? Zbog posla, najviše stranaca primila Poljska