Samo velika nevolja tjera političare da prekidaju godišnje i vrate se u urede, a niz svjetskih dužnosnika učinilo je upravo to kako bi gasili požar: Britanci dobrim dijelom socijalno motivirane ulične nemire, Talijani pripremali hitne mjere štednje, bruxelleski bankari spašavali europsku valutu, Amerikanci lidersku poziciju u svijetu...
Svijet još nije daleko odmaknuo od “stare” 2008. razbuktale krize, a već je upao u drugu.
Prvi put u povijesti postavilo se pitanje kako će SAD vratiti svoje dugove, EU dvije godine bezuspješno razrađuje model za spas svoje valute i prezaduženih članica, vodeće valute gube na snazi.
Koliko će dugo trajati nestabilnost?, Koliki je fiskalni deficit prihvatljiv?, Koje su najrizičnije države EU?, Zašto se franak doživljava kao sigurno utočište?
Odgovore na ova, ali i brojna druga pitanja pročitajte u kratkom vodiču kroz recesiju u tiskanom izdanju Večernjeg lista od utorka.
.Ocekivao se drugi talas krize, to zna svaki upuceni bankar ,koja je izazvana spekulativnim (koji ne postoji ali je u opticaju)krupnim kapitalom koga je mnogo. Za prost narod blaze receno ,mala bara mnogo krokodila.Tako da ce u ovoj igri poo mom misljenju Amerika izvuci deblji kraj ,jer je od nje sve i pocelo.