Najskuplji stanovi i dalje se nude u Dubrovniku, za prosječnih 3606 eura po metru četvornom, dok je cijena kvadrata kuće s okućnicom dno dosegnula u Vukovaru sa skromnih 530 eura. Nekretninama na moru, prema podacima portala Crozilla.com na kojem se oglašavaju, cijena raste, pa u Opatiji po kvadratu traže 2464 eura, u Splitu po 2291 euro, Zadru 1672 eura.
U Zagrebu je cijena kvadrata porasla 0,6 posto – na 1359 eura – i to je zlatna sredina. To su podaci za kolovoz koji nije donio neke bitne oscilacije na tržištu nekretnina pa su najniže cijene i dalje u gradovima kontinentalne Hrvatske. Iako se ubraja među gradove s najnižim cijenama, u Bjelovaru je traženi iznos po kvadratu malo i rastao i sad je 590 eura.
Dosta je gradova u kojima cijena kvadrata kuće ne prelazi 1000 eura; osim Vukovara i Bjelovara, tako je i u Osijeku, Slavonskom Brodu i Varaždinu.
Ivana Čikić, direktorica agencije za nekretnine Dom ekspert, za Crozillu kaže da velika potražnja postoji za novim kućama u nizu koje su se jako brzo prodavale dok ih je bilo na tržištu. Kupci kuća, ističe, najčešće su mlade obitelji i parovi kojima je prioritet blizina škole, zelenilo i mir.
>>Niže ne može: Kvadrat stana u Zagrebu i 800 eura
>>Upišite se na nekretnine, računi moraju biti na ime vlasnika stana
Da bi zivio u Dubrovniku, moras negdje drugdje zaradjivati lovu. Da bi zivio u Vukovaru, opet moras negdje drugdje zaradjivati lovu. Sto zelim reci, pa i petsto eura je mnogo ako nemas posla. Gleda se cjelina, a danas je cijelina "difuzna".