U Velikoj Gorici vlada pravi graditeljski bum, a velike dizalice postale su dio gradske vizure. Traže se stanovi u novogradnjama, ali i stari stanovi, kupuju se građevinska zemljišta te, nakon višegodišnje pauze, lakše je prodati i stare obiteljske kuće.
Sve se dodatno intenziviralo posljednjih mjesec, dva, nakon smanjivanja protuepidemijskih mjera, kada u Goricu doslovce svakodnevno navraćaju brojni Zagrepčani tražeći sigurnije mjesto gdje bi preselili nakon potresa, objavio je portal gorica.info.
– Prvo što sam pitao ljude koji stanuju u zgradi u Velikoj Gorici u kojoj sam gledao stan, bilo je jesu li osjetili potres i imaju li oštećenja u zgradi. Živimo u Dubravi i kod nas se i dalje trese, Gorica je blizu Zagrebu, lako je doputovati do posla i škole, a i cijene nekretnina su niže – kaže Zagrepčanin koji već nekoliko tjedana traži nekretninu u Velikoj Gorici dodajući da je spreman kupiti i kuću, pa čak, ne nađe li što traži, možda kupi građevinsko zemljište i počne graditi kuću.
U posljednje dvije godine u Velikoj Gorici je izgrađeno više od 150 stambenih zgrada u kojima je 500-tinjak stanova. Dio te statistike, prema podacima iz velikogoričkog Upravnog odjela za prostorno uređenje, je i prva polovina ove godine u kojoj su izdane građevne dozvole za 53 zgrade u kojima će biti 112 stanova.
Cijene stanova u goričkim novogradnjama su niže nego u Zagrebu i kreću se prosječno od 1600 do 1750 eura po četvornom metru. Iz agencija koje prodaju stanove u Velikoj Gorici kažu da je velika potražnja i za starim stanovima, a prosječne cijene se kreću od 1200 do 1500 eura po kvadratu.
Pre pre skupi stanovi, kvadrat stana ajmo reć u Gorici nebi smijo bit veći od jedne prosječne plaće, za novogradnju. Ovaj tekst je samo napuhavanje kao i što su cijene kvadrata, stanovi se ne prodaju nije pomama, nego laž!!