Put svile 2.0
Nekad su bili primatelji međunarodne pomoći, a sada su najveći svjetski graditelji
Zemlja koja je nekada bila primatelj međunarodne pomoći i čiji su stanovnici desetljećima živjeli u siromaštvu postala je najveći svjetski graditelj. Kina posljednjih godina investira milijarde u sklopu megaprojekta Pojas i put, a ta je zemlja diljem svijeta izgradila 41 naftovod i plinovod, 203 ceste, mosta i željezničke pruge, 199 elektrana, i to u 112 država, među kojima je i Hrvatska
Komentara 11
Niti jedan europljan nema radnu disciplinu kineza. Niti jedna nacija ne uči kao oni. Od 2018.-e nitko nema tolko patenata kao oni. A vi o krađi intelektualnog vlasništva.. Nedokazano. Lista kineskih izuma je strašna. I produljuje se. Na matematičkoj olimpijadi prva dva mjesta osvojili kinezi. Jedni pod američkom zastavom drugi pod svojom, novinari se cerekali od smijeha. Čime zapad njima može konkurirati na slobodnom tržištu? Ničim. Otud silne sankcije koje dugoročno štete baš amerima.
Za neupućene, obični puk je i dalj siromašan, delaju za gablec i nekaj sitnog...a prebogatu elitu slijedi jen manji srednji sloj i to je to. Inače nit s resursima nisu na "ti" pa ih jedino jeftina radna snaga spašava !
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kinezi nisu investirali u Pelješki most što se može izvući iz konteksta čitajući ovaj članak. Most su financirale EU i RH, a kineska tvrtka i njeni radnici su bili samo izvođači radova