– Nismo došli po glasove kod vas, a posebno to naglašavam kad idem u posjet Hrvatima u BiH-a. Pet dana sam u New Yorku zbog zasjedanja Opće skupštine UN-a i drago mi je da smo se sastali da se upoznamo i razmijenimo mišljenja. U Hrvatskoj je gospodarska kriza, kao i u ostalim zemljama Europe, ali ona će proći. Naslijedili smo nered u državi i trebat će nam više od jednog mandata da ga sredimo. Hrvatsku treba počistiti kao i neurednu kuću, uvesti disciplinu i izgraditi bolji odnos prema državi. Nama je prioritet oporaviti gospodarstvo jer Hrvatska ima dobre resurse, odličan geografski položaj i veliki potencijal, ali moramo više raditi i otvarati nova radna mjesta.
Tim se riječima predsjednik hrvatske Vlade Zoran Milanović obratio hrvatskim iseljenicima u New Yorku koje je na druženje s premijerom pozvao Ranko Vilović, veleposlanik Hrvatske pri UN-u i Generalni konzulat RH u New Yorku. Iseljenicima se obratila i Vesna Pusić, ministrica vanjskih i europskih poslova koja je naglasila da se raduje razgovoru s Hrvatima u New Yorku jer među njima ima i drage prijatelje.
U grupi od pedesetak okupljenih iseljenika bio je i Mirko Ilić, poznati grafički dizajner, Ranko Šuvar, sin pokojnog Stipe Šuvara, ali i Valentina Antill, kći Krešimira Džebe, legendarnog novinara iz Hrvatskog proljeća koja ima visoku poziciju u Citibanku u New Yorku.
Premijer Milanović zadržao se u razgovoru s Nenadom Bachom, poznatim glazbenikom i hrvatskim lobistom u Americi, Johnom Kraljićem, predsjednikom Nacionalne federacije Hrvata u Americi i Nedom Young, poznatom kolekcionarkom moderne umjetnosti i humanitarkom koja je sudjelovala u brojnim akcijama za pomoć hrvatskoj kulturnoj baštini i kupovini medicinskih aparata i obnovi crkve u rodnoj Korčuli. Iseljenici poput Ivice Kalinića upoznali su premijera Milanovića s organiziranjem Hrvatskog dječjeg festivala u Astoriji, Boris Miketić iz agencije Croatia Travel upozorio je na potrebu većeg ulaganja u hrvatski turizam i promidžbu u Americi, a Šime Šimunović, uvoznik hrvatskih prehrambenih proizvoda naglasio je kolika je važnost Podravke, Kraša, Francka i drugih hrvatskih tvrtki u predstavljanju naše zemlje u svijetu.
Na susretu s hrvatskim premijerom većina iseljenika izrazila je želju za ulaganjem u svoju prvu domovinu, a Milanović je naglasio da su dobrodošli, što će ponoviti i u razgovoru s predstavnicima Hrvatske bratske zajednice s kojima će u četvrtak navečer razgovarati u Pittsburghu.
koji ste vi bezveznjaci-a to mogu biti samo pristaše hdz-a- ali neka vam bude-za milanovića i za ovu našu vladu sve najbolje -i poruka samo tako nastavite i očistite ovu našu jadnu zemlju od ovakvih jadnika i hdz-ovih lopova!!!!!