Obilne kiše zamutile su vodu na šibenskom području, a prije par dana uočena je i naftna mrlja. Voda je od prije par dana ponovno upotrebljiva za piće, ali je zbog velike mutnoće treba i dalje prokuhavati.
- Na dojavu da je primjećena masna mrlja i vodocrpilištu mi smo poslali našu ekipu na teren koja je izvadila uzorke i poslala ih na analizu u Zadar i Zagreb. Utvrđeno je da je i vodi bilo nafte ali u količinama ispod dozvoljene granice za korištenje vode za piće. Uslijed velikih padalina i nekorištenja vode tijekom zabrane korištenja voda se zamutila, ali to je specifičnost našeg kraškog terena. Kada vodu više ne bude trebalo prokuhavati obavijestit ćemo javnost - rekla nam je Suzana Vatavuk iz zavoda za javno zdravstvo.
Paralelno s tvrdnjama odgovornih traju i Šibeniku i rasprave o porijeklu natne mrlje, tko su zagađivači i je li ili nije cijela priča o zagađenju predimenzionirana. Činjenica je da je svojevremeno i na obrovačkom području odakle se vodom opskrbljuje Zadar primjećena naftna mrlja nakon obilnih kiša, a tada je utvrđeno da je porijeklo zagađenja iz naftnih spremnika nekadašnje tvornice Glinice u Obrovcu. Šibenik se vodom opskrbljuje iz izvora Jaruge na skradinskom području, a tko je zagađivač odnosno iz čijeg je industrijskog pogona ili možda benzinske crpke nafta kroz kraški teren ušla u vodocrpilište još nije utvrđeno.
>> Šibenčani već drugi dan nemaju vode za piće