Središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti održava se u Kninu koji je danas istinski centar Hrvatske.
No, i u drugim gradovima i mjestima diljem države polagali su se vijenci za poginule te su na zgrade stavljane zastave kako bi se obilježio ovaj dan.
U Zagrebu na Mirogoju ujutro su braniteljske udruge iz Domovinskog rata odale počast i položile vijence na Zidu boli, kod Centralnog križa i na grobu prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana. Malo kasnije je Mimohod pobjednika počeo okupljanjem branitelja na zagrebačkom Trgu kralja Tomislava, a završio je svečanim postrojavanjem i podizanjem hrvatske zastave na Trgu bana Jelačića. Potom je svečana misa za branitelje održana u zagrebačkoj Katedrali.
U Sisku su povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti brojna izaslanstva zapalila svijeće kod spomen-obilježja poginulim braniteljima u Parku dr. Franje Tuđmana.
Izaslanstvo grada Vinkovaca na čelu s gradonačelnikom Mladenom Karlićem povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti položili su vijence ispred spomen-obilježja hrvatskih branitelja na vinkovačkom groblju.
U Rijeci su delegacija Grada, Županije, stranki i udruga iz Domovinskog rata položile vijence i zapalile svijeće na spomeniku na Mostu branitelja.
U Koprivnici su predstavnici Županije, Grada, MUP-a i nekoliko braniteljskih udruga položili vijence i zapalili svijeće ispred središnjeg križa na gradskom groblju. Na Gradskoj vijećnici se zavijorila velika hrvatska zastava.
U Krapini je na zidine podno starog grada postavljena hrvatska zastava povodom Dana pobjede. U Karlovcu je za 18. obljetnicu Oluje služena misa u crkvi Blažene Djevice Marije Snježne.
>>Cijeli Knin zdušno skandira: Ante, Ante!!! Milanoviću zviždali