Udruga "Sičani" i Učiteljski fakultet osiječkog Sveučilista "Josipa Jurja Strossmayera" u Hrvatskom domu u Novoj Kapeli organizirali su predstavljanje knjige "Sičanske riči" autorica doc. dr. sc. Emine Berbić - Kolar i prof. dr. sc. Ljiljane Koletić. Riječ je o zanimljivoj knjizi koja govori o starohrvatskom jeziku i govoru koji je u izumiranju, a koriste ga uglavnom stariji mještani sela Siča u Brodsko-posavskoj županiji. Uz staroperkovački govor, jedan je od dva zastićena govora koja je Ministarstvo kulture zaštitilo kao arhaični šokački govori i dio su vrijednog nematerijalnog kulturnog identiteta Slavonije. Cilj ih je uvrstiti na UNESCO-vu listu svjetske baštine. Knjiga "Sičanske riči" nastala je tijekom petogodišnjeg istraživačkog rada dviju autorica i sastoji od dva dijela. Prvi dio govori o osobinama slavonskoga dijalekta i sičanskoga govora na fonološkoj, morfološkoj, sintaktičkoj i leskičkoj razini, a drugi je dio rječnik. Uz autorice velik doprinos u nastajanju ove knjige dali su i sami mještani Siča, a taj zaštićeni govor izborni je predmet na Učiteljskom fakultetu.
-Pokrenule smo učenje govora slavonskog dijalekta kao zavičajni idiom, a nakon nas to su usvojili i drugi. Naravno da svi moraju učiti književni jezik, ali potrebno je čuvati i njegovati baštinu, koja je neprocjenjiva. Među prvima u Hrvatskoj do sada su zaštićeni od Ministarstva kulture staroperkovački i sičanski govor, a vjerojatno će se naći i na UNESCO-ovoj listi - istaknula je Ljiljana Kolenić, dijalektologinja osječkog Filozofskog fakulteta
Uz autorice o knjizi i njenom nastajanju govorile su recenzentice prof.dr.sc.Loretana Farkaš-Brekalo i prof.dr.sc.Milica Lukić, a predstavljanje knjige vodila je prof. Vesnica Mlinarević s Učiteljskog fakulteta u Osijeku.