Time se Rijeka priključila Zagrebu i Puli, koji su već sudjelovali, u suradnji s Veleposlanstvom Irske u Hrvatskoj, u godišnjoj manifestaciji irske nacionalne turističke marketinške organizacije Tourism Ireland nazvane "Global Greening” (Svjetsko ozelenjavanje)”.
Trsatska gradina kao lokacija ozelenjavanja u Rijeci odabrana je ne samo zbog svog značenja za ovaj grad, kao jedan od simbola, nego i zbog toga što ju je u 19. stoljeću kupio vojni zapovjednik u tadašnjoj autrijskoj vojsci, Irac Laval Nugent od Westmeatha. On se oženio hrvatskom plemkinjom i odabrao Trsat za svoje boravište. Obnovio je tada posve zapuštenu gradinu, opremio je vrijednim umjetničkim i arhitektonskim izlošcima, pretvarajući je u muzej. Danas u Trsatskoj gradini nema gotovo ni traga toj bogatoj zbirci.
Uključenjem u proslavu Dana svetoga Patrika, Rijeka podsjeća i na činjenicu da je 2020. godine Europska prijestolnica kulture, uz Rijeku, i irski Galway. Suradnja ovih dvaju gradova je već uspostavljena.
>>Hrvatski se gradovi pridružuju 8. “Global Greening” inicijativi Tourism Ireland-a
Hrvatska vrhuška i veliki broj polupismeni i nepismenih Hrvata drže se one "vidjela žaba gdje se konji potkivaju pa i ona digla nogu". Što to mi imamo sa sv. Patrikom ? Slave li Irci nekog našeg sveca ? Sve zbog nekog podilaženja. Kome i ćemu ?