KOME TREBA JUGOSLAVIJA
SFRJ – zadnje utočište hrvatskih nacionalista
Nakon 33 godine od krvavog raspada, više od 32 godine od priznanja Hrvatske, više od 29 godina od završetka rata i nakon što je posljednja generacija u njoj rođena već na pragu srednjih godina, 'bivša država' sve je življa
Komentara 11
Činjenica da brišete sve komentatore i komentare govori što MI mislimo o vama, jugoslaviji i Zovku... Kao i čiji ste vi
LL
kažu persone koje misle da je 46'
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Postjugoslavenstvo je bilo i ostalo ideološki konstrukt kojim se želi očuvati ime Jugoslavija i pomoću njega virtualno operirati s nepostojećom državom kao s nečime što je politička, kulturna ili društvena činjenica. Nastojanja da se jedna ideološka fikcija pretvori u političku fakciju urodila su i imenovanjem te fikcijske tvorevine – ona se naziva "postjugoslavijom" (Abazović i Velikonja, 2014; Peruško, 2016; Babić, 2021.)