Igra

Što više prepreka na livadama i oranicama, to bolje za igrače

disc
Ivica Beti/VLM
16.02.2011.
u 14:11

Za razliku od tradicionalnog golfa koji traži igralište, a posebice travu iznimne kvalitete, visine, boje i smjera rasta vlati, u disc golfu svaka površina može biti igralište

Da u Međimurju postoje golferi, dobro je već poznato. Okupljaju se u Svetom Martinu i Donjem Vidovcu, gdje postoje uređeni tereni za taj, za mnoge, elitni sport. Malo je, međutim, poznato da u Međimurju postoje i igrači disc golfa, za koji ne trebaju skupe palice i hektari travnjaka koji kao da su uvezeni iz Engleske. Dovoljni su frizbi i koš, a igralište što je grbavije to je bolje!

- Zarazili smo se tom igrom u SAD-u. Početkom zime prije tri godine došli smo do prvih diskova i na cičoj zimi i snijegu u zavjetrini zidina Starog grada Zrinskih izvodili prve udarce. Nedostajalo nam je nešto pa smo skoknuli u Graz po koš. Bilo je to neviđeno slavlje kad je prvi disk zazvečao u lancima koša. Sve ostalo je povijest - kažu u klubu Zrinski, koji trenutačno okuplja 12 članova u dobi od 19 do 42 godine.

Uredili su igralište na lokaciji Sveti Urban - Martinuševec. Radi se o dva hektara koja uključuju šumu i livadu, uz samu vinsku cestu.

- Imamo devet fiksnih koševa i u dogovoru s vlasnicima zemljišta koristimo se s još dva hektara na kojima ostavljamo mobilne koševe. U Međimurju postoji još nekoliko zanimljivih lokacija koje čuvamo za organizaciju međunarodnog turnira, a uglavnom se nalaze uz Muru. Željeli bismo strancima pokazati ljepotu našeg kraja, a stvarno imamo puno toga za pokazati - kaže Predrag Peršak, predsjednik kluba.

Disc golf  igra se poput tradicionalnog golfa, s tom razlikom što su palice i loptica zamijenjeni diskovima, odnosno frizbijima, koji se ubacuju u koševe s lancima. Sport je osmišljen početkom 70-ih godina prošlog stoljeća. Cilj je, kao i u običnom golfu, sa što manje bacanja ubaciti disk u koš. Ako je udarac dobar, disk će letjeti od 100 do 150 metara. S mjesta na koje padne na tlo, izvodi se sljedeći udarac. Pobjeđuje igrač s najmanjim brojem bacanja.

- Za razliku od tradicionalnog golfa koji traži igralište, a posebice travu iznimne kvalitete, visine, boje i smjera rasta vlati, u disc golfu svaka površina može biti igralište. Što više prepreka poput stabala, grmlja, kuća, kombajna ili automobila, igri daje posebnu draž - ističu u klubu.

Osim što je zabavno, igranje je i dobro za zdravlje. Razvija se gornji i donji dio tijela, udiše se svježi zrak i izbacuje nagomilani stres. Svaka igra disc golfa znači desetak kilometara šetnje.

- Posebna je prednost što u ovoj igri i debeli pobjeđuju! - šale se.

Peršak kaže da se pripremaju za natjecateljsku sezonu koja počinje početkom ožujka u Budimpešti.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije