HITAN OPOZIV

U popularnoj kobasici pronađena bakterija koja može biti smrtonosna: 'Promptno smo povukli proizvod'

Opoziv kobasice
Foto: SPAR
1/4
19.09.2024.
u 19:24

"Nakon obavijesti proizvođača BELjE Plus, koji za nas radi proizvod S-BUDGET Domaća dimljena kobasica 250g, o prisutnosti bakterije Listeria Monocytogenes iz prodaje smo promptno povukli sve proizvode EAN koda: 3856021220197 i lota 24285, s rokom trajanja 10. 3. 2025.", javljaju iz Spara

Iz prodaje se povlači dimljena kobasica zbog opasne bakterije. "Državni inspektorat je obavijestio potrošače o opozivu proizvoda: S-BUDGET Domaća dimljena kobasica 250g, EAN koda: 3856021220197, LOT 24285, upotrijebiti do 10. ožujka 2025. godine", javlja HAPIH.

Kobasica se hitno povlači iz prodaje zbog utvrđene bakterije Listeria monocytogenes. Proizvod nije u skladu s Uredbom EU o mikrobiološkim kriterijima za hranu. Proizvođač je BELJE Plus iz Baranje, a proizvod je u maloprodaji u lancu SPAR Hrvatska, koji je također objavio priopćenje o opozivu.

"Nakon obavijesti proizvođača BELjE Plus, koji za nas radi proizvod S-BUDGET Domaća dimljena kobasica 250g, o prisutnosti bakterije Listeria Monocytogenes iz prodaje smo promptno povukli sve proizvode EAN koda: 3856021220197 i lota 24285, s rokom trajanja 10. 3. 2025.

Mole se kupci koji eventualno posjeduju ovaj proizvod da ga ne konzumiraju, već da ga vrate u najbližu Spar ili Interspar trgovinu, gdje će im biti vraćen novac. Obavijest se odnosi isključivo na navedeni lot i rok trajanja proizvoda. SPAR Hrvatska i proizvođač BELJE Plus se ovim putem ispričavaju kupcima i naglašavaju kako su glavni prioriteti sigurnost proizvoda i zadovoljstvo kupaca", napisali su iz Spara.

VEZANI ČLANCI:

Bakterija Listeria monocytogenes često izaziva infekciju središnjeg živčanog sustava te ima posebnu sklonost invaziji moždanog tkiva i ovojnica mozga, upozoravaju infektolozi. Zaraza bakterijom može dovesti i do paralize moždanih živaca i udova, kao i do meningitisa, upale mozga, odnosno encefalitisa te smrti. Liječi se specifičnim antibioticima. Hrvatski infektolozi ističu da se, bez obzira na terapiju, ukupna stopa smrtnosti od bakterije kreće između 20 i 30 posto.

FOTO Hrvatska se priprema za poplave:  'Dečki su se pojavili poput anđela s neba, sad ću mirno spavati'

Opoziv kobasice
1/24

Komentara 4

ZA
zagabria4
19:34 19.09.2024.

Svako malo ovakve obavijesti, truju nas i nikoga nije briga za kvalitetu i kontrolu ispravnosti. Pogledati kakvo nam sve smeće prodaju pod hranu

FE
fefellerunt
21:18 19.09.2024.

Čudo da je navedeno ime trgovine gdje je pronađen neispravni proizvod, a drugo pitanje koliko je već prodano takvih proizvoda, treće koliko još ima sličnih proizvoda a koje nisu inspekcije pregledale , a ljudi kupuju i konzumiraju.

GO
goran2hr
09:56 20.09.2024.

Osim što mogu biti opasne po zdravlje, kobasice, a i ostali suhomesnati proizvodi već godinama - ne valjaju. Okus je gadan. Vidi se da to nije dovoljno bilo u pacu, nije ni pošteno dimljeno i sušeno. Pa kupio i najskuplje ponuđeno - ne valja ni to. Valjda uvozno meso od tko zna kud i "proces" obrade koji traje jedan dan...

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije