- Za novac koji su potrošili u sanaciju pojedinačnih puknuća cijevi u našoj ulici, mogli su na cijelom Jarunu postaviti dijamantni cjevovod - našalio se Jure Oštrić, stanovnik Stipančićeve ulice čiji su stanari, od broja 19 do broja 31, jučer ponovno bili bez vode. Štetu su došli sanirati djelatnici Vodoopskrbe i odvodnje, a nedugo nakon njih i gradonačelnik Milan Bandić kojemu je vijest o ponovnom puknuću cijevi u Stipančićevoj pokvarila raspoloženje.
- Osjećao sam se dobro dok nisam ovo čuo - bio je kratak gradonačelnik.
Miroslav Jarak, rukovoditelj Službe održavanja i izgradnje vodoopskrbne mreže Vodoopskrbe i odvodnje, obrazložio je ponovnu intervenciju nedovoljnom kvalitetom cijevi koje su postavljene ponajviše na Jarunu i u Sesvetama još prije Univerzijade kada je postojao “trend upotrebe azbestnog materijala i PVC-a koji su lošiji od materijala korištenog prije više od sto godina”.
- PVC cijevi vrlo su osjetljive na oscilacije temperature te su najlošiji materijal koji se koristi za izradu cijevi - rekao je Jarak dodajući da će sanacija u Stipančićevoj Grad stajati oko 30 tisuća kuna.
Nakon što su cijevi popravljene, krenulo je pročišćavanje vode na hidrantima što je uobičajena procedura nakon puknuća cijevi. Kako kaže Jarak, voda se neće morati atestirati jer je zamijenjen samo dio cijevi, a detaljnije istraživanje kvalitete vode potrebno je samo kad se mijenja cijeli cjevovod.
Kod tebe se nema sta busiti, glava ti je vec suplja.