Nakon projekcije tog filma slijedi razgovor s Eminom Bužinkić, aktivistkinjom i istraživačicom s Instituta za razvoj i međunarodne odnose i Amani, hrvatskom državljankom porijeklom iz Palestine i članicom Inicijative za slobodnu Palestinu. Iz Dokukina kažu da će fokus biti na temi života u egzilu kao i sveprisutnije cenzure osoba koje javno brane prava Palestinaca te raspravi o sredstvima na raspolaganju za izražavanje solidarnosti s izbjeglicama iz Gaze i narodom Palestine.
Kako stoji u najavi, u okrugu Yarmouk (Damask, Sirija) se između 1957. i 2018. nalazio najveći palestinski izbjeglički kamp na svijetu, a kada je izbila Sirijska revolucija režim Bashara Al-Assada vidio je Yarmouk kao utočište pobunjenika i potencijalno žarište otpora. Godine 2013. pokrenuo je njegovu opsadu i postupnim uskraćivanjem hrane, lijekova i struje Yarmouk je odsječen od ostatka svijeta.
Redatelj Abdallah Al-Khatib ondje je rođen i živio sve dok ga 2015. nisu izbacili vojnici Daesha. Između 2011. i 2015. s prijateljima je dokumentirao svakodnevicu stanovnika kampa pod opsadom koji su se odlučili suočiti s bombardiranjem, izmještenošću i gladi i suprotstaviti im okupljanje na prosvjedima, učenje, glazbu, ljubav i radost.
Redatelj je napomenuo kako je opsada dugačka poput dana u zatvoru, poput željeznice u pustinji za vrućeg ljetnog dana, ona je staza koja vodi u ludilo ili samoubojstvo. "Pod opsadom vrijeme je stvarni zatvor opkoljenih. Čuvajte se. Vrijeme ubija one koji ga slijede. Ostavite ga na miru. Ispunite prazninu sa značenjem što više možete", poručio je.