Pozitivno mišljenje dalo je Povjerenstvo Vlade za standardizaciju geografskih imena, a danas o tome glasaju članovi Odbora za imenovanja naselja, ulica i trgova Zagrebačke skupštine. Kada je preminuo Zvonko Špišić, skladatelj i autor kvartovske himne "Trešnjevačka balada", pojavila se inicijativa da u naselju gdje je čitav život stanovao dobije svoj park.
Nedavno je na sjednici VGČ-a konačno jednoglasno podržan prijedlog da se njegovim imenom nazove generacijama trešnjevačke djece omiljeni parkić između Kostelske i Zorkovačke koji su starije generacije zvale "Parkom prve hrvatske štedionice", a oni nešto mlađi "Zelenpark" ili "Bazen".
POVEZANI ČLANCI:
Odlučeno je tako, kaže predsjednik VGČ-a Roman Karaturović, nakon što je među Trešnjevčanima provedena anketa, uživo i online, a gdje je također pobijedila ta opcija. Park po kojem će trešnjevački šansonijer dobiti ime sagrađen je tridesetih godina prošlog stoljeća i to je bilo prvo dječje igralište u Zagrebu u nekoj radničkoj četvrti.
Svoju šetnicu u Gajnicama gdje je stanovala i gdje su je poznavali svi susjedi, dobit će i Ankica Lepej, bankarska službenica koja je javnosti otkrila detalje o tajnom računu svoje imenjakinje, supruge prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana i time postala prva zviždačica u suvremenoj Hrvatskoj.
POVEZANI ČLANCI:Nalazit će se na zelenoj površini s istočne strane Parka 101. Hrvatske brigade Hrvatske vojske, od Ulice Kerestinečkih žrtava, do Trga grada Passignano sul Trasimeno. Ulicu će dobiti i vlč. Stjepan Jakopović, i to u svojoj župi Ivanja Reka. Po njemu će se nazvati neimenovana ulica koja se u smjeru zapada odvaja od Ivanjorečke ceste ispred kućnog broja 3 te ponovno spaja na Ivanjorečku cestu nakon kućnog broja 5.
Odbor će sutra odlučivati i o tome hoće li se u Fond imena uvrstiti ATJ Lučko, pjesnikinja Irena Vrkljan, kiparica Milena Lah te slikarica Nives Kavurić-Kurtović.
VIDEO Trešnjevačka tržnica pretvorena je u besplatno ljetno kino