Sve 33 točka na jučerašnjoj sjednici zagrebačke Gradske skupštine su izglasane, a sjednica je, "zahvaljujući" čestim stankama u prijepodnevu, trajala do sitnih noćnih sati.
Zastupnici zagrebačke Gradske skupštine na sjednici su odlučili i da se neimenovani park u Maksimiru, koji je smješten istočno od Ulice Lavoslava Švarca, imenuje u spomen na tekstilnu dizajnericu i slikaricu Otti Berger i dobije ime Park Otti Berger.
Otti Berger (Zmajevac, 1898 - Auschwitz, 1944), bila je dizajnerica i nastavnica u tekstilnoj radionicu na umjetničkoj školi Bauhaus u Dessauu, u Njemačkoj. Pohađala je Kraljevsku akademiju za umjetnosti i obrt u Zagrebu, a 1927. upisuje se na Bauhaus, gdje je diplomirala na tekstilnoj radionici 1930. Te je godine izlagala kao gost na izložbi grupe Zemlja u Zagrebu. Eksperimentirala je s novim materijalima, oblicima i bojama te surađivala s velikim tekstilnim tvornicama u Njemačkoj, Nizozemskoj, Engleskoj i Čehoslovačkoj. Nakon dolaska nacista na vlast i zatvaranja Bauhausa, te zbog židovskog porijekla, teško je nalazila posao. Vratila se u rodno selo 1938. gdje se brinula o teško bolesnoj majci te je s ostalim Židovima u Baranji 1944. uhapšena i deportirana u Auschwitz gdje je po dolasku ubijena u plinskoj komori. Njezina umjetnička ostavština čuva se u Bauhaus-Archivu u Berlinu, Art Institute of Chicago, u Muzeju za umjetnost i obrt te u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu.
Istaknuto je kako se imenovanjem parka po Otti Berger odaje počast velikoj hrvatskoj i europskoj umjetnici, a Mjesni odbor "Mašićeva" i širi dio grada koji sada nema nijednu javnu površinu nazvanu po nekoj ženi dobiva svoju prvu "žensku" javnu površinu. Ujedno, bit će to i prva javna površina na svijetu nazvana po Otti Berger. Nakon provedene rasprave vijeće je jednoglasno predložilo Dražena Ferenčinu za ravnatelja GDK "Gavella". U obrazloženju su naveli da je Ferenčina režirao stotinjak predstava u profesionalnim kazalištima u Hrvatskoj, u kojima je na scenu postavio osim klasičnih autora i suvremene dramske tekstove, a često je režirao i u kazalištima za djecu. Za svoje predstave dobio je niz nagrada, a za tri predstave Nagradu hrvatskog glumišta. Imao je i nekoliko uspješnih suradnji u "Gavelli". Bio je i umjetnički ravnatelj Gradskog kazališta "Zorin dom" u Karlovcu.
Kazališno vijeće zaključilo je stoga da je Dražen Ferenčina renomirani kazališni umjetnik koji može pridonijeti razvoju kazališta, te da se njegov program uvelike naslanja na dugogodišnju tradiciju djelovanja "Gavelle'' kao kazališne institucije koja preispituje klasike svjetske i domaće dramske književnosti, a istovremeno nudi zajednici uvid u kretanja suvremene svjetske i domaće dramske i prozne književnosti.