Udruga Dom nade, koja u Badalićevoj ulici vodi dnevni boravak za beskućnike i brine se o njima, i sama je postala – beskućnikom.
Krajem ožujka, naime, ostaje bez prostora koji su članovi udruge unajmljivali na Trešnjevci. I sve to zbog neusuglašenosti suvlasnika prostora, a udruzi je ovo već treća selidba.
Dvjestotinjak korisnika
Dnevni boravak u Badalićevoj službeno je otvoren lani u travnju, a beskućnici su tamo mogli obaviti dnevnu higijenu, oprati rublje, skuhati i popiti kavu, poslužiti se računalom i internetom, družiti se ili posavjetovati sa psihologom, socijalnim radnikom i teologom. A osim resocijalizacije, udruga Dom nade u okviru projekta "ReStart" planira ove godine, ako uspije dobiti novac, pomoći beskućnicima za ulazak na tržište rada.
– Tko se seli, taj se ne veseli. Zatekla nas je ova odluka o iseljenju za koju smo doznali prije nekoliko dana. Učinit ćemo sve da ostanemo na Trešnjevci i već smo se pokrenuli u potrazi za privremenim prostorom jer ipak se radi o najugroženijim skupinama društva kojima ovaj dnevni boravak mnogo znači – poručio je Danijel Vuga, voditelj dnevnog boravka za beskućnike, te dodao kako su na svojim službenim stranicama već objavili apel da traže adekvatan prostor.
U bazi, dodaje, od otvaranja boravka imaju dvjestotinjak registriranih korisnika, dok u Badalićevu u jednom danu dođe 10 do 15 beskućnika.
Iz Gradskog ureda za socijalnu zaštitu poručili su kako će svi beskućnici biti zbrinuti bez obzira na situaciju u kojoj se udruga našla.
Suradnja s Gradom
– Dom nade od početka surađuje s djelatnicima Ureda i upoznati smo s novonastalom situacijom. Iako udruga samostalno traži novi prostor, i ured se pokrenuo kako bi u što skorijem roku riješio problem – poručila je Višnja Fortuna, pročelnica Gradskog ureda za socijalnu zaštitu.