Od pobjede na Eurosongu 2014. godine Conchita Wurst postala je ikonom LGBT zajednice u Europi, a svoju životnu priču prenijela je i na papir. Svoju autobiografiju "Being Conchita: We Are Unstoppable" predstavila je i na Sajmu knjige u Frankfurtu, a u Glasgowu je prije dva dana dobila i nagradu od tamošnje LGBT zajednice za promicanje njihovih prava. Njezinu pobjedu na Eurosongu nisu svi dočekali s odobravanjem, Rusija i predsjednik Vladimir Putin žestoko su se protivili njezinu nastupu i njezino sudjelovanje na ovom glazbenom natjecanju prozvali su krajem Europe, a dobila je i nekoliko prijetnji smrću, o čemu piše i u svojoj knjizi.
– Imam pametnijeg posla od toga da se zamaram takvim prijetnjama i izjavama. Kada uspješni političari govore protiv mene, smatram da mi tako laskaju. Uostalom, u Rusiji imam mnogo obožavatelja s kojima sam stalno u kontaktu i koji me podržavaju – samouvjereno je rekla Conchita na dodjeli u Glasgowu. Kaže da ne voli da ju se proziva ikonom, uzorom ili glasnogovornicom zajednice.
– Ne bih se nazvala uzorom, jer za to trebate biti osoba koja nadilazi samog sebe i ulaže izniman trud u ono što radi i za što se zalaže, a ja sam jednostavno ono što jesam i mislim da je pretjerano zvati me uzorom – kaže Wurst. Pjevačica je u svibnju izdala svoj debitantski album "Conchita" koji je ostvario odličan uspjeh kod publike. (ic)
>> Kraljica Austrije Conchita Wurst: Želim usrećiti cijeli svijet
Nekad su državnici, političari, generali, nakon cijelog života provedenog u upravljanju državom i vođenju ratova, na kraju karijere objavili autobiografiju ili memoare. Danas, u modernom svijetu, dovoljno je pustiti bradu, navući haljinu, nalijepiti trepavice na oči i derati se na trash i kič festivalu, pa da te proglase ikonom nečega i objave ti autobiografiju. Nažalost, to prolazi, jer uvijek ima blesana koji to izdaju, jer znaju da ima još više blesana koji to čitaju. Uistinu, kraj Europe.