Dok je većina poduzeća prepoznala koje su sposobnosti važne za njihov budući uspjeh, puno njih danas ne poduzima potrebne korake da bi ih izgradila ili uvela u svoje organizacije. Ovi koraci uključuju korištenje podatkovne analitike pri donošenju kadrovskih odluka i stvaranju izuzetnog radnog okruženja zaposlenicima.
U budućnosti će zbog ovog nedostatka poduzeća biti izložena riziku kad je riječ o privlačenju, razvijanju i zadržavanju stručnjaka koji su im potrebni za uspjeh. Ovo su neki od zaključaka PwC-ova najnovijeg izvješća o budućnosti rada pod nazivom Future of Work, ostvarenog u suradnji s Lyndom Gratton, profesoricom na katedri za upravljačke vještine poslovne škole London Business School. Izvješće se temelji na istraživanju u kojem je sudjelovalo 1246 poduzeća i voditelja odjela ljudskih potencijala iz 79 zemalja.
Usredotočeno je na 45 sposobnosti, a na temelju broja sudionika koji su izjavili da je određena sposobnost važna za budućnost njihova poslovanja. Naveli su i da ne poduzimaju nikakve korake u tom pogledu. Treba identificirati područja na kojima su organizacije "najizloženije riziku".
Carol Stubbings, zajednička globalna voditeljica odjela za HR usluge, PwC UK, kaže: "Tehnologija i trendovi kao što su, primjerice, sve dulji očekivani životni vijek, društveni pritisci te pritisci na području zaštite okoliša i ekonomija honorarnih poslova („gig economy") mijenjaju svijet rada. Tvrtke koje danas prepoznaju ove promjene s kojima se radna snaga suočava bit će one koje će prosperirati u budućnosti".
>> Pogledajte FlexPai - mobitel sa savitljivim zaslonom