U suradnji Grada Velike Gorice i Zagrebačkog inkubatora poduzetništva uspješno je održan drugi po redu #StartupVG – natjecanje u razvijanju poslovnih ideja.
Prvo mjesto u iznosu od 15 000 kuna osvojio je tim Pia Mia - oni su predstavili set interaktivnih slikovnica povezanih s mobilnom aplikacijom i proširenom stvarnošću kreiranih od strane stručnjaka logopeda, psihologa, rehabilitatora, učitelja i kineziologa koja prati razvojnu liniju djece prema razvojnim dobima.
Drugo mjesto i novčanu nagradu u iznosu od 3 000 kuna osvojio je tim Mundus sa svojom World's Smartest Board Game. Riječ je o pametnoj društvenoj igri koja spaja moderne tehnologije i tradicionalne društvene igre. Sam projekt se sastoji od tri ključne točke: fizičke ploče, mobilne aplikacije i korisničkog dashboarda. Ono što ovaj projekt čini dodatno posebnim jeste činjenica da iza njega stoji mladi tim srednjoškolaca.
Treće mjesto i laptopom kao nagradom pripalo je timu Petfinder – oni su osmislili programsko rješenje namijenjeno olakšavanju pretrage i ubrzavanju procesa zbrinjavanja napuštenih životinja (ili ljubimaca). Predstavlja centralno mjesto na webu koje olakšava rad udrugama, smanjuje broj oglasa i ubrzava postupak zbrinjavanja životinja.
– Iznimno smo zadovoljni ovogodišnjim izdanjem #StartupVG-a, prvenstveno kvalitetom timova i samih projektnih ideja. Ono što nas je najviše oduševilo i na što smo najviše ponosni su sami sudionici natjecanja, naši mladi sugrađani, koji su pokazali da su iznimno pametni, poduzetni i inovativni. Veliki interes naših mladih sugrađana za ovogodišnje izdanje #StartupVG-a potvrđuje da smo kao Grad izabrali dobar smjer u kojem idemo u dijelu poticanja i razvoja poduzetništva, a to je poticanje poduzetnika početnika – Izjavio je Domagoj Ilečić, pročelnik Upravnog odjela za poduzetništvo, investicije i fondove EU.
Opet ista sranja nam prodaju pod uspjeh, mi nikako da naučimo. Stalno se financiraju ili spominju startupovi koji se bave programiranjem nekih besmislenih i upitno korisnih softwarea umjesto da se potiču startupovi vezani za proizvodnju i stvaranje nečeg korisnog, nove vrijednosti. Ako već mora biti software zašto ne financirate i potičete software koji će poboljšati produktivnost u proizvodnji, bolje procese ili prodaju, a ne besmislene igrice ili software za učenje. A tko će raditi i proizvoditi. Kinezi? Pa ne mogu svi biti programeri. Uostalom, takve tvrtke zapošljavaju minoran broj radnika i zapravo nema nikakve vidljive koristi za neku ekonomiju.