Laboratorij za umjetnu percepciju i autonomne sustave Tehničkog fakulteta u Rijeci koristi se testnom mrežom T-Mobile LTE za ispitivanje mogućnosti aplikacije vezane uz zaštitu objekta ili lokacije mobilnim robotom. Kao jedna od najvećih prednosti upotrebe LTE-a u području mobilne robotike ističe se mogućnost komunikacije robota u stvarnom vremenu s obzirom na velike brzine prijenosa podataka koje LTE donosi.
Aplikacija određuje da robot nadzire određeni prostor te se kreće prema zadanoj strategiji koja je takva da robotovo kretanje nije lako predvidivo. Ova vrsta aplikacije zahtijeva stalnu vezu, veliku propusnost podataka, vrlo male latencije i iznimno stabilnu vezu zbog video i audiostreaminga te kontrole robota u stvarnom vremenu s bilo koje lokacije, što je uz upotrebu LTE tehnologije lako ostvarivo.
Komunikacija je u mobilnoj robotici među najvažnijim komponentama koje otvaraju nove mogućnosti i načine korištenja robota. Ugrađivanjem LTE USB podatkovnog uređaja na robot mogu se u stvarnom vremenu prenositi podaci prikupljeni od senzora, kontrolirati roboti s udaljenih lokacija...
I jednog dana dođe pljačkaš u trgovinu počne pljačkati kada iz ugla se pojavi taj robot sa topom od 30 mm. Ujutro vlasnik dođe pred trgovinu, a trgovina izgleda kao da je upravo u njoj izbiji trči svjetski rat.