Ina je u prošloj godini ostvarila dobit od gotovo milijardu kuna (958 milijuna kuna), a EBITDA (dobit prije oporezivanja) porasla joj je 80 posto. U 2009. godini Ina je imala gubitak od 392 milijuna kuna, a 2008. minus je bio nešto veći od milijardu kuna. U Ini su se pohvalili kako je taj dobar rezultat posljedica povećanja proizvodnje plina u sjevernom Jadranu i Siriji. Iako im je u maloprodaji i veleprodaji pala prodaja naftnih derivata i plina i to 5,9 odnosno 9,6 posto, a njihova je proizvodnja porasla ukupno 15,7 posto, dobit na ugljikovodicima (plinu i nafti) narasla je, očito, zbog povećanja cijene i plina ( za industriju je lani taj energent poskupio oko 60 posto, a kućanstvima oko 15 posto) i nafte.
Na pitanje hoće li Ina i dalje inzistirati na poskupljenju plina kućanstvima, s obzirom na to da u toj kompaniji tvrde kako na uvoznom plinu (za razliku od domaćeg) imaju gubitak od 335 milijuna kuna, predsjednik uprave Ine Zoltan Aldott nije dao konkretan odgovor. Tek je poručio kako Ina kao i sve kompanije mora i želi ostvarivati dobit. Poručio je i da nema novih vijesti o pregovorima Vlade i MOL-a (Ininih vlasnika) o plinskom biznisu, jer bi poslovanje plinom trebalo ostati unutar Ine, a Vlada bi zauzvrat dopustila 10-postotno povećanje cijene plina kućanstvima zbog Ininih gubitaka na uvozu tog energenta.
Iliti....... namjerno obezvrijeđeno poduzeće kako bi ga se potpuno preuzelo za što manje pare....... odličan protuprimjer HT-u.