O tome da u Hrvatsku valja uvesti osobni bankrot govori se već godinama, postojali su neki nacrti zakona u ministarstvu pravosuđa, no dosad se tome nije ozbiljno pristupalo. Sad je pak premijerka među svoje gospodarske mjere uvrstila i bankrot, što bi trebalo značiti da bi sada ubrzo zaista trebao biti uveden. No, o tome, čini se, nisu obavijestili i Ministarstvo pravosuđa, u kojem još nisu pripremili ni nacrt zakona kojim bi bio uveden osobni bankrot, tako da prije jeseni vjerojatno neće biti ni zakona, a kamoli Hrvata u stečaju.
Kad ih bude, to će značiti da oni koji su prezaduženi ne mogu raspolagati ni svojom imovinom ni prihodima, da se većim dijelom plaće plaćaju dugovi, a o troškovima se brinu stečajni upravitelji. Prema procjenama stručnjaka, vjerojatno bi čak 10 tisuća građana moglo proglasiti osobni bankrot, a o njihovim financijama brigu bi moralo voditi najmanje 300 stečajnih upravitelja.
To je neka vrsta skrbnika koji bi pazili na troškove dužnika i sprečavali nova zaduživanja, a imovina dužnika išla bi na prodaju. Glavna svrha ovog instituta ipak je zaštita vjerovnika, osiguranje bankama, kartičarima i komunalcima da će neki dužnik svoje dugove i vratiti. Uvođenje osobnog bankrota značilo bi i zapošljavanje novih nekoliko stotina ljudi, koji bi možda radili i kao skrbnici u centrima socijalnog rada.
\"informacije\" De majke ti skini se sa tim komentarima o zaradi na brzinu, napušili su se Hrvati već takvih priča. Nema zarade na brzinu osim ako nešto ukradeš, a da te pri tom\' nitko ne uhvati.