Tržišta u Aziji i Latinskoj Americi trenutačno miruju, za razliku od tržišta u nastajanju u regiji Srednje i Istočne Europe. Prema procjenama analitičara Erste Grupe, Kina, koja je svjetski pokretač rasta, koči rast kreditiranja, što postaje vidljivo u tokovima kapitala. S druge strane, regija CEE ubrzano nadoknađuje rezultate u usporedbi s četvrtim kvartalom 2009.
Sva tržišta u regiji nastavila su napredovati prema pozitivnim prinosima. Prema istraživanju Rusija i Turska su na začelju, zahvaljujući visokim cijenama nafte, dok Mađarska nastavlja voditi glavna tržišta regije i potvrđuje izvanredan uspjeh u konsolidaciji proračuna, ali je još uvijek najkrhkija. Rumunjska je imala najveći priljev sredstava, Češka i Poljska imaju zdravo tržište, dok Austrija odnedavno pomalo slabi. Poboljšanje u regiji znatno nadmašuje bilancu eurozone, uz gotovo tri puta veće povećanje pozitivne bilance. Najveći dobici u trenutačnoj situaciji ostvareni su u Mađarskoj, Češkoj i Poljskoj, s time da je Poljska jedino tržište na kojem je bilanca, s obzirom na trenutačnu situaciju, već pozitivna. Prema ekonomskim očekivanjima najveća povećanja predviđaju se za Mađarsku, Rumunjsku i Hrvatsku. Smatraju da će se rezultati burze popraviti u travnju.
- Dok su dionice s niskom valuacijom jasno nadmašile očekivanja u većem dijelu 2009. godine, ovaj trend se promijenio u prvom kvartalu 2010. Samo dionice s niskim omjerom cijene i knjigovodstvene vrijednosti jasno su pokazale bolje rezultate od očekivanih. Dionice kompanija s velikom kapitalizacijom ponovno su pokazale relativno slabije rezultate od očekivanih – naznačeno je u analizi.
Trenutačna atmosfera, kažu, ne pruža jasnu situaciju za tradicionalne pristupe, kao što su defanzivna ulaganja ili ulaganja u dionice od kojih se očekuje rast. Noviji podaci o rezultatima po sektorima pokazuju da kompanije povezane s tržištem nekretnina uživaju koristi od uklanjanja diskonta. Druga ciklična područja također su imala koristi od očekivanja oporavka, dok je segment hrane i pića imao dobar rezultat.