Zabrinjavajući podac

Nova Uprava Elektrometala: 'Zamaglili' im oko 40 milijuna kuna!

elektrometal
Damir Spehar/PIXSELL
14.05.2013.
u 08:55

Upoznajući javnost sa stanjem u tvrtki, nova Uprava otkrila i grijehe svojih prethodnika

Tužna priča o Elektrometalu koji je od vodeće instalaterske tvrtke u Hrvatskoj došao na rub propasti, jučer je upotpunjena novim detaljima koji otkrivaju da je stanje u nekadašnjoj perjanici bjelovarskog gospodarstva puno gore nego što se u veljači činilo i što ga je bivša Uprava prikazala. Nova tročlana Uprava na čelu s Vladom Njegovcem jučer je javnost upoznala s nimalo ohrabrujućim podacima.

-Kumulirani gubitak Elektrometala s 31. prosincem iznosi 93 milijuna kuna i to je iznos koji nismo očekivali-požalio se Njegovac podsjećajući da je bivša Uprava javnosti prezentirala da je gubitak u 2012. zaključno s 31. listopadom iznosio deset milijuna. Dodajući tome već ranije iskazani gubitak od 23 milijuna kuna za 2010. i deset milijuna kuna za 2011. nova Uprava je očekivala da će na kraju 2012. kumulirani gubitak dosegnuti maksimalno do 50 milijuna, a nikako već spomenutih 93 milijuna.

I DORH bi imao posla?

-Očito je da bivša Uprava nije realno iskazala podatke - ističe Njegovac čime indirektno potvrđuje sumnje koje su se u javnosti već ranije čule, a u kojima se spominjalo friziranje dokumenata i zazivalo reakciju državnog odvjetništva. Uspjeh predstečajne nagodbe, koja je u veljači pokrenuta i najavljena kao spasonosno rješenje, sada dodatno ugrožava i iznenadna ovrha na 12,5 milijuna kuna.

-Elektrometal je 2008. prodao zamljište za tri milijuna kuna, no u kupoprodajnom ugovoru je naveden kao sudužnik kupcu koji je kasnije banci prestao otplaćivati kredit kojim je i kupio to zemljište i banka je pokrenula ovrhu-pojašnjava Njegovac otkrivajući “genijalnost i čestitost” bivše Uprave. Kakva se poslovna politika vodila jasno se vidi i iz podatka koji je iznio Krešimir Kranjčec, treći član Uprave zadužen za komercijalu.

Sve uz “masnu” proviziju

-Analizirajući nabavu koju radimo sada u odnosu na prije nabavne cijene su smanjene i do 30 posto - kazao je indirektno potvrđujući kuloarske priče koje kažu da se ugradbeni materijal ranije nabavljao uz “masnu” proviziju za onog koji je nabavu ugovarao. Zahvaljujući toj poslovnoj politici “uspješno” je pojeden temeljni kapital od 32 milijuna kuna. Time je Grad Bjelovar kao najveći pojedinačni vlasnik s udjelom od gotovo 25 posto izgubio oko osam milijuna kuna za koje, kako se čini, nažalost nitko neće ogovarati.

>>Zdrava krila: Oni imaju plan za Croatiju Airlines

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije