Novo je razdoblje izdvajanja i održavanja obvezne pričuve počelo mirno za banke. Likvidnost je povoljna i podržana i obratnom repo aukcijom središnje banke s obzirom na to da je uz povećani plasman ostavljeno dosta prostora u odnosu i na najviše ovogodišnje razine plasmana likvidnosti na obratnim repo aukcijama.
Kamatne su stope na novčanom tržištu očekivano prvotno porasle na razine iznad obratne repo stope s obzirom na uobičajeno ponašanje banaka koje pokušavaju u prvom dijelu razdoblja osigurati dovoljni prosjek na računima, ali uz povoljnu likvidnost kamatne su stope pale i malo ispod te razine. Dugoročnije kamatne stope pomaknule su se tek blago, uglavnom na stabilne razine.
Na posljednjoj obratnoj repo aukciji distribuirana je svota od 960,9 milijuna kuna. Likvidnost je u posljednjim danima prijašnjeg razdoblja bila na visokim razinama dopuštajući visoke razine prekonoćnih depozita banaka kod HNB-a. Na likvidnost je dodatno povoljno utjecala i posljednja devizna intervencija središnje banke, kojom se na tržište distribuira dodatnih 1,6 milijardi kuna. U takvim uvjetima nema pritisaka na novčanom tržištu. Prekonoćni ZIBOR nalazi se na razini oko 3,4 posto (obratna je repo stopa 3,5 posto), a tromjesečni je ZIBOR oko razine od 4,4 posto.
Dobra likvidnost posljednjih tjedana povoljno se odražava i na aukcije trezorskih zapisa, a upisuju se svote iznad planiranih plasmana, iako je ukupni upis niži od dospijeća. U situaciji su povoljna kretanja javnih financija potrebe za zaduživanjem države niže, iz čega proizlazi i mogućnost da se država za svoje potrebe zadužuje po nižim kamatnim stopama (prinosi na tromjesečne zapise na 3,0 posto, šestomjesečne na 3,5 posto i jednogodišnje na 3,95 posto).