Prošli je tjedan bio također u znaku pada europskih prinosa iako na tržištu i dalje postoje značajni rizici od inflacije i očekivanja da ECB nastavi s agresivnijim podizanjem kamatne stope. Američki prinosi s druge strane ipak su osjetili utjecaje tih čimbenika i ponovno se podigli iako su bili i ispod sadašnje razine kamatne stope na tržištu.
Na jačanje obveznica znatno je utjecao bijeg investitora iz rizičnijih ulaganja nakon pada vrijednosti sirovina, emerging markets duga i dionica. U takvu su okruženju europski desetogodišnji prinosi pali i ispod 3,9 %. Potres, čak i velike prodajne aktivnosti, na tržištu emerging markets duga osjetile su se značajno u spreadovima i lokalnim valutama. Najveći je učinak u turskom dugu s obzirom na istodoban učinak i vanjskih i unutarnjih čimbenika, što je više nego udvostručilo turske spreadove u posljednja dva mjeseca. To se prenijelo i na hrvatske spreadove, prateći kretanja spreadova zemalja iz regije, koji su se popeli i iznad 50 baznih bodova, no sa znakovima konsolidacije posljednjih dana. Domaće je tržište bilo izuzetno živo protekli tjedan.
Cijene obveznica rasle su prateći inozemna događanja. No posebno su događanja bila izražena u kunskim obveznicama. Nakon suzdržanosti ulagača, cijene desetogodišnje kunske obveznice s potražnjom i kupovnim aktivnostima porasle su više od 300 baznih bodova u nekoliko dana, a nakon toga s naglim preokretom i uzimanjem zarade i s velikom korekcijom cijene na niže pri samom kraju tjedna. Dobra likvidnost i popuštanje pritiska na novčanom tržištu pomogli su takve aktivnosti.