Dolar je prošlog tjedna na svjetskim deviznim tržištima uspio ojačati prema euru, pri čemu je najveći pritisak na jačanje dolara zabilježen na kraju prošlog tjedna. Početkom prošlog tjedna eurom se trgovalo oko 1,2590 dolara, a na samom kraju tjedna euro je oslabio na ispod 1,2500 dolara.
Dolar je na kraju prošlog tjedna ojačao i prema japanskom jenu, na najviše razine u ovoj godini (iznad 119,80 jena za dolar), na što je utjecala objava podatka da je maloprodaja u SAD-u porasla u rujnu. Naime, takvi podaci mogu upućivati na to da gospodarski rast nije ugorožen te da se ne može očekivati smanjenje kamatne stope FED-a u ovoj godini. Tržište je reagiralo pojačanom kupnjom dolara, što se odrazilo i na rast njegove vrijednosti. Dolar je prošli tjedan ojačao oko 0,8% i prema euru i prema jenu.
Na domaćem deviznom tržištu početak prošlog tjedna bio je dinamičan, a tečaj je, nakon otvaranja na razini od 7,40 kuna za euro, porastao na iznad 7,41 kune. U nastavku trgovanja nije bilo većih promjena, a trgovalo se uglavnom u rasponu 7,415 7,425 kuna. Sredina prošlog tjedna na tržištu bila je vrlo mirna, korporativne potražnje za eurima gotovo da nije bilo, a trgovalo se u malim obujmima. Euro se u takvim okolnostima zadržavao oko 7,425 kuna.
U nastavku trgovanja veće promjene nisu zabilježene, a korporativna je potražnja bila nezamjetna. Prema srednjem tečaju HNB-a euro se gotovo cijeli prošli tjedan zadržavao iznad 7,41 kunu, a potkraj prošlog i početkom ovoga tjedna euro je vrijedio više od 7,414 kune. Dolar je pred kraj prošlog tjedna ojačao na iznad 5,91 kunu, što je najviša vrijednost dolara prema kuni u posljednjih šest mjeseci. Na jačanje dolara prema kuni prošlog tjedna utjecalo je jačanje dolara prema euru te istodobno jačanje eura prema kuni.