Kao najvažniji događaj prošlog tjedna može se istaknuti odluka Američke središnje banke (FED) da prvi put od lipnja 2004. godine donese odluku o zadržavanju kamatne stope nepromijenjenom. Naime, nakon 17 uzastopnih povećavanja kamatne stope, prošli je tjedan donesena očekivana odluka da se prekonoćna kamatna stopa FED-a zadrži na razini od 5,25 posto. Pokazatelji što ukazuju na usporavanje gospodarske aktivnosti SAD-a utjecali su na takvu odluku. Dolar je tijekom prošlog tjedna zabilježio pojačane oscilacije te se kretao u rasponu 1,2730-1,2900 dolara za euro. U drugoj polovici prošlog tjedna dolar je ipak uspio ojačati na 1,2800 dolara za euro.
Na kraju prošlog tjedna objavljeni su pokazatelji o kretanju maloprodaje u SAD-u u srpnju, koji su bili bolji od očekivanja, što je dodatno ojačalo dolar i utjecalo na dalji pad tečaja EUR/USD. Prošli tjedan nije bio osobito uspješan za japanski jen, posebice nakon što je objavljeno da je Japanska središnja banka (BoJ) zadržala svoju kamatnu stopu na 0,25 posto.
Slabiji rast japanskog gospodarstva od očekivanja, utjecao je na takvu odluku.
Na domaćem deviznom tržištu početak prošlog tjedna donio je intenzivnu potražnju korporativnog sektora za devizama. Stoga je u jednom trenutku trgovanja euro ojačao na 7,30 kuna. Međutim, uslijedila je pojačana ponuda deviza, što je rezultirala padom tečaja, odnosno slabljenjem eura, koji je sredinom prošlog tjedna pao na 7,27 kuna.
U drugoj polovici prošlog tjedna tečaj je zabilježio nešto veće oscilacije, ali se trgovalo uglavnom u rasponu 7,275-7,285 kuna za euro.
Po srednjem tečaju HNB-a, euro je zabilježio slična kretanja, a krajem prošlog i početkom ovoga tjedna euro je zadržan iznad 7,275 kuna.