Dramatično u Slavoniji

Sava i dalje raste! 'Ako popuste nasipi, bit će katastrofa'

poplava
Foto: Ivica Galović/PIXSELL
1/54
16.05.2014.
u 21:21

Župan Vukovarsko – srijemske županije Božo Galić donio je večeras odluku o proglašenju izvanrednog stanja za područja grada Županje i općina Štitar, Bošnjaci, Drenovci, Vrbanja i Gunja.

Župan Vukovarsko – srijemske županije Božo Galić donio je u petak navečer odluku o proglašenju izvanrednog stanja za područja grada Županje i općina Štitar, Bošnjaci, Drenovci, Vrbanja i Gunja. Ovakva odluka donesena je sukladno područjima koje su poplavljena zbog velikih oborina kao i činjenici o visini vodostaja rijeke Save koja je u tendenciji daljnjeg rasta, te rješenju Hrvatskih voda o uvođenju izvanrednog stanja i Zakonu o zaštiti od elementarnih nepogoda.

Do sada su najveće probleme građanima stvarali odvodni kanali su prepuni vode i već su poplavili okolna područja. Sada su sve oči uperene prema Savi i nasipima uz nju. Upravo radi toga u odluci se posebno navodi vodostaj rijeke Save gdje je večeras u 19 sati zabilježen vodostaj od 1048 centimetara sa tendencijom daljeg porasta. Građani su posebno zabrinuti rasta vodostaja rijeke Save i kažu da ukoliko nasipi popuste, to će značiti pravu katastrofu za područja uz samu rijeku.

Odlukom o izvanrednom stanju stavljaju se u visoko stanje pripravnosti Stožeri ZiS-a i zapovjedništva Civilne zaštite županije i gradova, timovi opće namjene Civilne zaštite, kao i dio specijalističkog tima za spašavanje iz vode. Pored ovih snaga u stanje pripravnosti podignute su i vatrogasne postrojbe na ugroženom području, djelatnici Zavoda za hitnu medicinu te timovi crvenog križa i HGSS-a. Na spomenutim područjima voda ugrožava stotinjak kuća do kojih je voda došla. Neke od njih brane se zečjim nasipima. Mještani sa ugroženih područja sklanjaju stoku i vrijedne stvari iz kuća radi straha od poplava.

Sava je narasla čak 50 centimetara iznad ikada zabilježenog vodostaja

Na području Slavonskog Šamca Sava je narasla čak 50 centimetara iznad ikada zabilježenog vodostaja. Poduzimaju se hitne mjere kako bi se niži dijelovi nasipa podignuli i zaštitili vrećama s pijeskom i spriječilo izlijevanje nabujale Save i od poplave zaštitile obiteljske kuće koje su udaljene svega pedesetak metara od neviđene bujice. Područje Slavonskog Šamca najviše ugrožava rijeka Bosna koja ovoga trenutka u Savu donosi enormne količine vode. Na obrani nasipa tijekom cijeloga dana angažirani su mještani, djelatnici Hrvatskih voda, Brodske Posavine i vatrogasne postrojbe, a putem štaba Civilne zaštite angažirano je i sto pripadnika Hrvatske vojske.

– U tijeku je intervencija zatvaranja nižih dijelova i prijelaza preko savskog nasipa. Ta mjesta evidentirana su u našim operativnim planovima obrane od poplave pa znamo da na njima u ključnim trenucima moramo intervenirati. Na području Šamca kritična su takva dva mjesta. Nakon što ih dobro osiguramo ophodnje će kontrolirati nožicu i krunu nasipa da bismo mogli na vrijeme uočiti eventualne pukotine i izvore na nasipu. Ako se pojave, mora se brzo intervenirati kako ne bi došlo do ugroze brane. Negativna okolnost je što na ovom području vodostaj Save i dalje raste, čak 5 centimetara na sat, a iznimno velike količine vode počeo je u Savu ulijevati i Vrbas kod Davora. Teško je prognozirati što nas očekuje sljedećih sati i dana. Vodomjerne letve u Bosni više ne postoje, sve su poplavljene i duboko pod vodom. Iako s područja vodotoka iz Bosne nemamo točne podatke, jedno je sigurno, a to je da će vodostaj i dalje rasti, pa moramo biti pripravni spriječiti bilo kakva iznenađenja. Pedeset pripadnika Hrvatske vojske nalazi se na području Ciglenika i Bečica jer je i Orljava premašila najveći do sad zabilježeni vodostaj koji smo imali 2010. godine – kazao je Davorin Piha, voditelj Vodnogospodarske ispostave Hrvatskih voda.

Foto: Ivica Galović/PIXSELL

Mještani strahuju da bi se tijekom noći moglo dogoditi ono najstrašnije

Mještani strahuju da bi se tijekom noći moglo dogoditi ono najstrašnije, no nadležni tvrde kako Savu i nasipe drže pod kontrolom. Stariji stanovnici Slavonskog Šamca ne pamte ovako visok vodostaj. Ivan Poš kaže kako je Sava zadnji put bila kritično visoka davne 1978. godine i tada se, kao i sada izlila iz korita te zaprijetila kućama. U dvorištu Anke Matković uslijed jakog potiska podzemnih voda nakon gotovo dvadeset godina voda je sama počela "šikljati" iz stare cijevi na kojoj je nekada bila ručna pumpa. Voda je iz cijevi tako naglo istjecala da joj je poplavila dvorište i vrt.

Teško je reći što se događa s druge strane obale, u Bosanskom Šamcu, no s nasipa u Slavonskom jasno se vide potpuno poplavljene gradske ulice bez ljudi. Stanovnici su evakuirani, a usamljene obiteljske kuće i drugi objekti okruženi su velikom količinom vode koja i dalje nadire.

"Situacija je najkritičnija na pleterničkom području"

– Situacija je najkritičnija na pleterničkom području, posebno u naselju Gradac koje je potpuno poplavljeno i gdje je razina vode od 70 do 80 centimetara. Tu nam je danas u pomoć došlo nešto više od 120 vojnika iz profesionalne gardijske brigade koji su obučeni pomagati u elementarnim nepogodama i koji već svojom pojavom daju neku sigurnost – istaknuo je Alojz Tomašević, požeško-slavonski župan koji je cijelu noć i dan proveo na terenu.

Dodaje da u 100 godina mjerenja Orljava u Pleternici nije imala tako visok vodostaj. – Za 20 centimetara je viši od najvišeg zabilježenog u stogodišnjem mjerenju. Iz desetak kuća su evakuirani građani. Ostali su odbili evakuaciju sklonivši samo stoku i tehničke aparate, a oni sami ostali su u svojim domovina na katu ili u potkrovlju – objasnio je župan zahvalivši na angažmanu svim žurnim službama, tvrtkama i građanima koji su nesebično pomagali cijelu noć i dan.

Još jednom je upozorio na nužnost gradnje akumulacije Kamensko kako bi se izbjegle ovakve nedaće. Podsjetio je da bi danas cijela Pleternica plivala da nije izgrađena akumulacija Londža te da šteta koje učine poplave je daleko veća od potrebnog novca za izgradnju akumulacije apelirajući na Hrvatske vode i Vladu da osiguraju novac za ovakvu neophodnu investiciju.

Pleternička gradonačelnica Antonija Jozić ističe da je situacija na njihovu području i dalje teška.

– Poplavljeno je 200-tinjak kuća, a s obzirom na to da sam čula da nam ide novi vodeni val Orljave iz smjera Požege, strahujemo da najgore još nije prošlo. Kako bismo smanjili vodeni val Lonđe, kod Zarilca je probijen nasip te se voda izlila na poljoprivredne površine – objasnila je gradonačelnica Jozić koja je zahvalila svima koji su priskočili u pomoć, uključujući i vojsku.

Uništen centar u Ivanovcu

21 štićenik i 5 djelatnika zbog olujnog nevremena i nadiruće poplave evakuirani su iz Terapijskog centra Ivanovac, izvijestili su iz Humanitarne organizacije "Zajednica Susret". Terapijski centar je potpuno uništen, a štićenici i djelatnici su prebačeni u Okučane. Poplava je pogodila i Rajevo Selu kod Gunje gdje se crpkama izbacuje voda preko nasipa u Savu.

Podsjetimo, nevrijeme je jutros izazivalo probleme diljem Hrvatske. Cijela Požeška kotlina je potopljena, a branitelji su se cijelu noć borili sa stihijom.

Foto: Miroslav Flego

– Ovakva se poplava ne pamti. Bilo je nešto slično 1972. godine, ali ne tako strašno. Otišao sam jutros na posao u 7 sati, ali morao sam se vratiti jer je oko 8 sati voda počela prodirati u kuću i sada je ima više od pola metra. Ulazi nam odasvuda, iz WC-a se vraća kao vodoskok, iz kade se prelijeva, strašno – ističe Ivan Capan iz Pleternice, jedan od više stotina građana pleterničkog područja kojima je poplavljena kuća. Posebno je kritično u naselju Gradac.

– Gotovo je cijelo naselje pod vodom, a najteža je situacija na Pašnjaku. Naredila sam za početak evakuaciju djece iz tog dijela, a poslije ćemo vidjeti, ovisno o situaciji na terenu. Djecu ćemo smjestiti u školu jer je tamo sigurno. Inače, Orljava se najprije, kao i prošli put, izlila negdje između Blacka i Vesele i uz prugu je voda došla do kuća. Četrdeset, možda i pedeset stambenih objekata je pod vodom. Najgore je to što se izlila i Vrbova i Londža, pa je to sada trokut vode i ne znam kako će biti dalje – rekla je prije Antonija Jozić, pleternička gradonačelnica.

Uz pleterničko područje, u Požeško-slavonskoj županiji najteže je još na lipičkom području, gdje također evakuiran dio stanovništva i stoka. Iako je najkritičnija bila prošla noć, strahuje se da zbog kiše koja i dalje pada neće tako brzo nestati opasnost od daljnjih poplava.

Najteže u Dervišagi

– Uspjeli smo noćas postaviti nasipe na najkritičnijim mjestima uz Orljavu, a to je u Industrijskoj ulici ispod mosta, kraj autobusnog kolodvora. U Babinu Viru Orljava jednostavno nije mogla otjecati te se kroz kanal vraćala nazad i tamo ima poplavljenih kuća. U Vidovcima se voda izlila s obje strane nasipa, kao i u industrijskoj zoni. Problematično je i na Sajmištu gdje prijeti izlijevanje Veličanke, ali tamo smo noćas napravili određene predradnje u slučaju da vodostaj nastavi rasti. Trenutačno je najteža situacija u Dervišagi. Prognoze nam ne idu u prilog i to nas zabrinjava – rekao je Vedran Neferović, požeški gradonačelnik koji je sa svojim zamjenicima noć proveo na terenu. U dogovoru sa žurnim službama donio je odluku da danas nema poslijepodnevne nastave u školama.

Foto: Dušan Mirković/PIXSELL/Ilustracija

Foto: Duško Mirković/PIXSELL

Kuća Zvonka Jakobovića iz Dervišage prva se našla na udaru nabujale Orljave čiji je vodostaj narastao do rekordnih granica.

– Voda je još sinoć počela ulaziti, a što je najgore, ulazi mi i gradska kanalizacija. U kući je gotovo pola metra vode. Svinje sam morao premjestiti k susjedu – ističe Jakobović.

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević jutros je ponovno sazvao Stožer za zaštitu i spašavanje te izrazio zadovoljstvo reakcijom svih žurnih službi, građana, komunalnih tvrtki i ostalih tvrtki, gradova i općina koji su nesebično pomogli i u najvećoj mjeri obranili od poplave ugrožene prostore. Posebno upozorava stanovništvo da se previše ne približava nasipima Orljave i Veličanke jer je teren oko njih natopljen te može doći do klizanja.

Od poplava najugroženije područje u Vukovarsko-srijemskoj županiji su sela u Cvelfriji, u županjskoj Posavini gdje su brojne kuće ugrožene pa ih brane zečjim nasipima, a polja u cijeloj županiji su pod vodom. Glavni razlog poplavi su kanali koji ne mogu primiti i odvesti oborinsku vodu zadnjih dana kada su napadale rekordne količine kiše po četvornom metru. – U Vrbanji je ugroženo pet-šest kuća pa smo postavili oko njih vreće s pijeskom kako voda ne bi prodrla u kuće. Unatoč našim naporima, u jednu je voda prodrla i podignula parket. Ljudi su iznenađeni jer kod nas nikada do sada nije bilo poplave. Njive su također pod vodom, a kanali puni vode – kaže Ivica Čosić-Bukvin iz Vrbanje, a u susjednim Posavskim Podgajcima je nešto bolja situacija jer su oni na višem terenu od Vrbanje.

– Noćas oko 2 sata kiša je stala pa je malo bolje i kanali uspijevaju odvesti vodu, ali je bilo naših suseljana koji su morali premjestiti svinje i drugu stoku na viši teren kako ne bi bili poplavljeni – kaže Josip Župarić iz Posavskih Podgajaca. U Gunji su u pomoć priskočili i pripadnici Hrvatske gorske službe spašavanja iz Vinkovaca i čamcima prevoze stanovnike čije su ulice poplavljene pa ne mogu iz kuća. Općina je, kažu Gunjanci, dobro organizirala opskrbu pa onima koji ne mogu iz kuće namirnice donose vatrogasci ili pripadnici HGSS-a.

Srećom, voda nije ušla ni u jednu kuću, a u Rajevu Selu dvije moćne crpke prebacuju vodu iz Nove ulice u Savu. I ovdje su najveći problem kanali koji ne mogu primiti velike oborine koje su zadnjih dana pale na istoku Slavonije. U Donjem Novom Selu kod Nijemaca još nije kritično što se tiče kuća, ali su polja pod vodom. – Pšenica je na vjetru polegla, a ispod je voda pa će biti zlo ako naglo zatopli, kao što predviđaju za sljedeći tjedan, jer će usjevi "prokuhati". Kukuruz, šećerna repa i soja se dobro drže – kaže Đuka Cvitić, poljoprivrednik iz Donjeg Novog Sela.

Urušila se zemlja na kuću

Zbog velike količine padalina koje su u istočnoj Slavoniji zadale brojne probleme, na teren su izašli zamjenici župana Željko Cirba i Zdravko Kelić – u svojstvu načelnika Županijskog stožera zaštite i spašavanja, kao i predstojnik Ureda župana Marinko Beljo, i predsjednik Županijskog povjerenstva za procjenu šteta od elementarnih nepogoda Andrija Matić te obišli poplavljena područja Vukovarsko-srijemske županije – Općine Drenovci, Vrbanja, Gunja, Nijemci i Grad Ilok, gdje su brojna polja i usjevi pod vodom te su nastale velike materijalne štete.

Informativna služba MORH-a dostavila je nadopunu današnjeg priopćenja o slanju pripadnika Oružanih snaga u poplavljena područja u kojem se navodi kako se uz 250 pripadnika OS RH, koji će biti angažirani na pružanju pomoći u obranama od poplave na području Požeško-slavonske i Brodsko-posavske županije, prema Odluci ministra obrane Ante Kotromanovića, upućuje još 60 pripadnika Oružanih snaga RH na područje Vukovarsko-srijemske županije.

Stoga je vukovarsko-srijemski župan Božo Galić, na osnovi Zakona o zaštiti od elementarnih nepogoda, a sukladno prijedlogu za proglašenje elementarne nepogode koje je donijelo Županijsko povjerenstvo za procjenu šteta od elementarnih nepogoda, donio odluku o proglašenju elementarne nepogode za područje Vukovarsko-srijemske županije "zbog velike materijalne štete na poljoprivrednim kulturama i ostalim dobrima kao posljedice prekomjernih padalina tijekom prve polovine svibnja 2014. godine."

Zbog obilnih kiša tijekom noći u Vukovaru, u ulici Augusta Šenoe došlo je do urušavanja zemlje s uzvisine koja se nalazi iza obiteljskih kuća. Prema riječima građana, zemlja se urušila u dvorište te je ugrozila i obiteljsku kuću.

Foto: Goran Ferbežar/PIXSELL

Foto: Goran Ferbežar/PIXSELL

Plivaju dvorišta i podrumi

Kiša u osječkom kraju bez prestanka pada već treći dan. Zbog izlijevanja vode iz korita kanala Breznica, u četvrtak u 20.30 sati zatvorena je lokalna cesta između mjesta Svetoblažje i Državne ceste broj 38.

– Zbog izlijevanja vode iz lateralnog kanala, za promet je zatvorena i županijska cesta broj 4292 između Đakova i Dragotina – izvijestili su iz PU osječko-baranjske.

Ništa mirnije, stoga, nije ni danas u vatrogasnoj postrojbi.

– Ispumpavamo podrume i dvorišta, a najviše ih je u Đakovu, Đakovačkoj Satnici i Kuševcu – kažu nam u JPVP-u Grada Osijeka. U Petrijevcima se, pak, trešnja srušila na šupu.

Silovit vjetar koji je jučer rušio drveće po cijelom osječkom području, noćas se ipak smirio.

U pomoć pozvana vojska

Danas u 9 sati zbog poplave je za sav promet zatvoren granični prijelaz u Slavonskom Šamcu. Most će biti zatvoren do povlačenja vode. Iz policije, međutim, napominju kako će ulazak u Hrvatsku iz BiH biti omogućen svim onim vozilima i osobama koje uspiju doći do graničnog prijelaza. Sinoć je zbog poplave zatvorena dionica ceste u Donjim Bogićevcima te se prometovanje do daljnjega odvija obilazno cestama kroz Dragalić i Pivare. Jutros u 6.30 sati dionica državne ceste D5 u Okučanima, Ulica A. Stepinca, koja je sinoć od 20.30 sati bila dijelom zatvorena zbog poplave, puštena je u promet. Distributer pitke vode za grad Novu Gradišku "Slavča" korisnike svojih usluga obavijestio je kako zbog velikih količina padalina te velike količine vode u akumulaciji Bačica i na zahvatu vode Strmac ne mogu isporučiti vodu zadovoljavajuće kvalitete.

Budući da voda trenutačno nije za piće, iz "Slavče" mole korisnike za strpljenje i razumijevanje. Zbog visokih vodostaja Save i Orljave u Slavonskom Šamcu te Bečicu u oriovačkoj općini, u pomoć je pozvana i vojska. Jutros je hitnu sjednicu održao županijski stožer za zaštitu i spašavanje. Na inicijativu Hrvatskih voda donesena je odluka da se Državnoj upravi za zaštitu i spašavanje uputi zahtjev da u Slavonski Šamac uputi 100, a u Bečic 50 vojnika.

Zbog izvanredne situacije u Slavonskom Šamcu stožer je pozvao na pripravnost sva vatrogasna društva istočno od Slavonskoga Broda, kao i društva koja gravitiraju području uz Orljavu. – Zbog složene situacije, pozivamo sve koji dobiju obavijest da se odazovu pozivu – rekao je Davor Vlaović, zamjenik brodsko-posavskog župana i načelnik županijskoga Stožera za zaštitu i spašavanje. Potvrđena je i informacija da je na okučanskom području zbog poplava evakuirano nekoliko obitelji.

U Zagrebu su, među ostalim, srušena stabla na Sljemenskoj cesti, koja je zatvorena zbog njihova uklanjanja.

Na velebitskom vrhu Zavižanu padao je snijeg, ali se nije zadržavao na tlu, potvrdili su nam u DHMZ-u. Dežurni tehničar na odašiljaču HRT-a na Biokovu rekao je da je na najvišem vrhu Svetom Juri napadalo 10 centimetara snijega.

Seljaci mogu samo zbrajati štetu od kiše

Slavonski seljaci već tri dana ne mogu u polja zbog kiše koja bez prestanka pada i nanosi usjevima velike štete.

– Ne možemo u njivu i možemo samo zbrajati štetu koja je nastala i koja će tek nastati, ali u svakom slučaju neće biti dobro. Voda leži na usjevima i mi smo nemoćni. Traktorima i strojevima ne možemo u njivu, a sada je upravo vrijeme za nastavak tretiranja zaštitnim sredstvima protiv raznih bolesti i korova. Trebali smo "spojiti" prvo i drugo tretiranje protiv korova, ali zbog kiše i raskvašene zemlje ne možemo u njivu pa možemo očekivati veliki korov u usjevima, posebice pšenici. Kod nas ima dosta uzgajivača lubenica i dinja i sada je vrijeme da se presadnice posade na njivu, ali to se ne može učiniti zbog prevelike vlažnosti zemlje koja je zapravo blatna površina primjerenija sadnji riže – kaže Stjepan Filić iz Ilače. Šećerna repa, kukuruz i suncokret se za sada dobro drže, ali ako kiša nastavi padati, i njima će biti previše vlage.

Foto: Dušan Mirković/PIXSELL/Ilustracija

Foto: Dušan Mirković/PIXSELL

Problemi u prometu

Nevrijeme je prouzročilo probleme i u prometu, javlja HAK. Autocesta A1 između čvorova Sveti Rok i Maslenica otvorena je samo za osobna vozila. Obilazak za ostala vozila je državnim cestama preko Gračaca i Zatona Obrovačkog. Na autocesti A2 Zagreb – Macelj između čvorova Krapina i Đurmanec zbog jakog vjetra zabrana je za autobuse na kat, vozila s kamp-prikolicama, motocikle i vozila s natkrivenim teretnim prostorom.

Zbog olujnog vjetra na Jadranskoj magistrali (D8) između Senja i Karlobaga zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp-prikolicama i motocikle (I. skupina), a između Karlobaga i Svete Marije Magdalene dodatno za dostavna i vozila s natkrivenim teretnim prostorom (I. i II. skupina).

Kiša i mokri kolnici usporavaju promet u središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj, Lici i Slavoniji.

Zatvorene pruge

Zbog poplava do daljnjega je za sav željeznički promet zatvorena pruga Pleternica – Požega – Velika. Putnici se prevoze autobusima prema voznom redu vlakova, osim u željeznički kolodvor Blacko do kojega zbog vode nije moguće doći.

Također, zbog poplava je do daljnjega u prekidu željeznički promet na dionici pruge između kolodvora Novska i Banova Jaruga. Međunarodni i brzi vlakovi voze pomoćnim prijevoznim putem preko kolodvora Sunja – Sisak – Zagreb Glavni kolodvor i obratno. Putnici koji koriste putničke vlakove prevoze se autobusima.

Brzi vlak br. 397 koji vozi na relaciji Zagreb – Sarajevo s polaskom sa zagrebačkog Glavnog kolodvora u 9.18 sati, zbog poplava u Bosni i Hercegovini vozi samo do kolodvora Banja Luka. Pruga između Novske i Banove Jaruge zatvorena je zbog poplavljenog mosta preko rijeke Ilove između Lipovljana i Banove Jaruge.

Danas će prevladavati oblačno, povremeno s kišom, u Slavoniji i Lici ponegdje i obilnijom, izvijestio je DHMZ. U najvišem gorju ponegdje će još padati snijeg. Puhat će umjeren i jak, u početku još na udare i olujan sjeverni i sjeverozapadni vjetar, poslijepodne će postupno slabjeti. Najviša dnevna temperatura zraka u unutrašnjosti od 9 do 14, na Jadranu od 13 do 18 °C.

>> Vjetar odnio krov s Gradske vijećnice u N. Marofu!

Komentara 60

ZB
zbuniceva
14:24 16.05.2014.

Sad bi ja natjerao sve te visokoumne uvažene Zelene stranke i raznorazne Holy sveskupa protivnike nizinskih hidroelektrana da stoje u vodi skupa s tim nesretnicima i njihovom stokom i imovinom dok ovo ne prođe. Eto Vam sad zaštite staništa poljskihh miševa pod 2 metra vode pa ih proučavajte tokom poplava kakvih bude sve više. A na primjeru Drave do Donje Dubrave i 3 elektrane sve je jasno, malo ili nikaj poplava jer jezera absorbiraju velike valove. I Zeleni su svi protiv Dravskih i Savskih elektrana koje bi ih zaposlile na 20 godina i spriječile ovaj užas. Stvarno smo propala država od vrha do dna, HDZ i SDP se snebiva i koketiraju s Zelenima.

DU
Deleted user
10:56 16.05.2014.

u požeškoj županiji ljudi nemaju niti pjeska niti vreća(Kuzmica,grad Pleternica) da sami pokušaju zaštitit svoje domove i blago,godine nerada hrvatskih voda i lokalnih političara učinile su ovu nepogodu još većom,ljudi plivaju,pošaljite pomoć

CV
c-vitamin
09:37 16.05.2014.

Čudno mi je da nitko ne pita kuda je otišao u ovih 22 godine od kako se ubire, novac za "slivne vode", a kojim se je, koliko je ubrano mogao nmapraviti kineski zid oko Hrvatske! A ovdje bi stotinjak kilometara nasipa riješilo 99% problema u Hrvatskoj.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije