U cijelom svijetu 14% posloprimaca laže u svojim životopisima ili na razgovorima za posao, pokazuje međunarodno istraživanje o radnoj snazi koje je na uzorku od 155.000 ispitanika iz 33 zemlje, provela konzultantska tvrtke Kelly Services. Posloprimci navode da se lažima najčešće služe kako bi povećali svoje izglede za dobivanje posla, a najviše lažu o visini plaće kod bivšeg poslodavca ili o dosadašnjem poslovnom iskustvu. "Najpoštenijima" su se pokazali posloprimci na Novom Zelandu (tek 4% ih laže), dok se na samo dnu nalaze posloprimci u Ukrajini (41%). Za njima slijede Rusija (30%), Španjolska (27%) i Kina (25%).
Osim toga, istraživanje je pokazalo da posloprimcima najgori dio potrage za poslom nije razgovor kod poslodavca, već čekanje povratne informacije nakon razgovora i testiranja. Tako je 31% ispitanika navelo da je iščekivanje odgovora za njih najgori dio traženja posla, a toga se najviše groze posloprimci u Australiji i Njemačkoj (62%)
Čekanje povratne informacije stresnije od razgovora za posao
Čak 31% ispitanika navelo da je iščekivanje odgovora za njih najgori dio traženja posla
Komentara 1
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
U Hrvatskoj je tako svejedno da li lažeš ili govoriš istinu kad su svi poslovi već unaprijed rezervirani za rodjake. Također, nebitno je da li si sposoban, da li imaš znanja i želje za radom, jedino je bitno da imašš fakultet. Danas robovlasnici i za posao čistača traže visoku stručnu spremu i to samo zato jer sada imaju na biranje između desetine tisuća zamolbi. Imamo Hrvatsku! Idemo dalje.