proljetni remont

Evo kako učvrstiti stražnjicu i trbuh, podignuti grudi i njegovati ruke i stopala

Žena
Foto: Thinkstock
30.05.2015.
u 08:27

Obvezno je paziti na prehranu i na dnevni meni uvrstiti voće i povrće te ribu

Čak i ako ste jedna od onih dama koja nikad ne preskače njegu niti odlazi u krevet sa šminkom, velike su šanse da ste zanemarili poneki dio tijela.

Često baš ta, zaboravljena područja, imaju veće značenje nego što se pretpostavlja, a nije riječ samo o lijepom izgledu. Koža je naš najveći organ i uz to je prva linija obrane od raznih bolesti i infekcija.

Za lijepu i zdravu kožu prije svega je zaslužan zdrav stil života.

Obvezno je paziti na prehranu i na dnevni meni uvrstiti voće i povrće te ribu. Odmor je također važan jer se u to vrijeme koža regenerira te se tako štiti od štetnih vanjskih čimbenika.

Osim što je najvidljiviji dio tijela, koža lica izložena je svim vanjskim štetnim utjecajima pa zamislite što joj se događa ako nema nikakvu zaštitu.

Osnovna njega lica sastoji se od umivanja, nanošenja zaštitne kreme te skidanja šminke prije odlaska na spavanje, a nakon toga slijede tretmani pilingom, raznim maskama, ampulama i masažama.

Pilingom skidamo mrtvu kožu s lica, maske i ampule će je nahraniti i pružiti zaštitu, a masažama možemo aktivirati krvotok kako bi bolje apsorbirao hranjive tvari.

Foto: pixabay

Foto: Thinkstock

Upitali smo wellness menadžera Nedu Alaupović koji još specijalni tretmani postoje, a da pomažu zaštiti kože lica?

– Odlični su antistresni tretmani za područje oko očiju, protiv podočnjaka i otečenosti. Tu su tretmani lica vitaminom A i C koji se bore protiv prvih bora, vraćaju vlažnost i elastičnost te stimuliraju sintezu kolagena. Antioksidativno djelovanje ovih tretmana omogućuje neutraliziranje slobodnih radikala kao uzročnika najčešćih promjena na koži. Ako vam osnovna njega nije dovoljna ili ne ispunjava vaša očekivanja, bilo bi poželjno (u određenim slučajevima) podvrgnuti se i aparativnim tretmanima – objašnjava Neda Alaupović.

Grudi i dekolte

Jednom tjedno umasirajte losion koji pospješuje cirkulaciju i djeluje osvježavajuće. Preporučuje se malo gimnastike i bavljenje sportom koji napreže mišiće grudnog koša, primjerice plivanje. Za lijepe grudi od iznimne je važnosti uspravno držanje tijela, a treba voditi brigu da težina tijela bude uvijek približno ista. Često gubljenje i dobivanje kilograma štetno djeluje na osjetljiv organ kao što su grudi. Ako ste pretjerali s izlaganjem suncu, spas potražite u kremama koje sadržavaju vitamin B, a za popravljanje površinskih oštećenja potražite one bogate antioksidansima i vitaminima C i E.

Maske koje obiluju mineralima također će pomoći u podizanju i učvršćivanju grudi i zagladit će kožu dekoltea. No prije svakog nanošenja kreme napravite blagi piling, i to najbolje nježnim preparatima koje upotrebljavate za lice. Nakon pilinga koža će bolje upiti hranjive sastojke.

Stražnjica

Vježba i pravilna prehrana glavni su faktor lijepog izgleda stražnjice. Za dodatnu njegu kombinirajte preparate za ublažavanje celulita, masažu i piling. Kupujete li kremu protiv celulita obratite pažnju na sastojke. One koje sadrže retinol, kofein, bršljan, mentol i divlji kesten su najdjelotvornije. Završite njegu s bogatom hidratacijom za prevenciju strija. Kožu koja već ima strije redovito masirajte bademovim ili maslinovim uljem. Priuštite si i masažu koja potiče cirkulaciju i povećava količinu elastina u koži koji se gubi starenjem.

Trbuh

Osim pravilne i umjerene prehrane te redovne tjelovježbe, trbuh možete njegovati specijalnim kremama za učvršćivanje tog dijela tijela. Ako se na njemu pojavio i celulit, pomoći mogu i redovite masaže. Pod utjecajem masaže povećava se limfno-venska cirkulacija, potiče se prokrvljenost i lokalni metabolizam. Ručna limfna drenaža je metoda poticanja limfe i uklanjanja toksina iz organizma. Učinkovito rješava probleme masnih naslaga i celulita, a prednost je mogućnost ciljanog tretiranja samih kritičnih područja.

Stopala

Ako niste od onih koji samo znaju kako urediti stopala ili nemate vremena za kućne pedikure, postoje brojni tretmani u specijaliziranim salonima. Klasična pedikura je tretman stopala koji se temelji samo na uklanjanju viška kožice na stopalima te njege noktiju. Dostupan je i tretman stopala koji se temelji na problematici uklanjanja viška kožice na stopalima i njege noktiju te cjelokupnom tretmanu njege koji uključuje piling, masažu, masku te parafinsku kupku.

Dodatnu njegu pruža i refleksološka masaža – pritiskom na refleksogene točke stimulira se 10 energetskih područja koja odgovaraju svim žlijezdama, organima i dijelovima tijela. Masaža stopala potiče limfnu cirkulaciju, opušta, poboljšava živčani i krvožilni sustav, djeluje antistresno i umirujuće.

Ruke

Da bi ruke uvijek bile glatke i meke, važno ih je njegovati odgovarajućim kremama. Pravilnom njegom ćete spriječiti ispucalost i crvenilo kože. Koristite kreme koje se lako upijaju, a kako je koža najosjetljivija na svom vanjskom dijelu, na njega nanesite deblji sloj kreme. Prije spavanja obvezno rukama posvetite više pažnje – stavite ih u kupku s toplom vodom pet minuta, nježno obrišite i namažite kremom.

Za nokte možete isprobati "soak off metodu" koja je potpuno prirodna metoda trajnijeg lakiranja namijenjena svima koji ne žele geliranje. Ova metoda jača prirodni nokat, potiče rast, a nema negativnih posljedica. To je izvanredna alternativa savršenom izgledu francuske manikure i ima veću trajnost od tradicionalnog laka za nokte. Sloj gela se u fazi skrućivanja omata oko nokta dajući mu oblogu koja je čvrsta i fleksibilna, čime se smanjuje mogućnost listanja i ljuštenja plohe nokta. Ovi se gelovi savršeno mogu koristiti na prirodnim noktima, ali i na noktima na kojima je apliciran gel ili akril.

>>Ona je najstariji model na svijetu. Nećete vjerovati koliko ima godina

>>VIDEO Mislili ste da znate kako se lakiraju nokti?

Komentara 1

Avatar ucjena
ucjena
10:43 30.05.2015.

digla ruke sise se napele, guzu namasirala limunom i slikala se, a i ide prema anorexiji, koje ljepote, propast!

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije