nije dobro

Nakon ovoga više nikada nećete zadržavati kihanje

Kihanje
Foto: Thinkstock
07.06.2016.
u 09:41

Ako stopiramo kihanje, taj pritisak vraća se u neki drugi dio tijela koji može stradati.

Zašto kišemo?

Jedan je to od obrambenih mehanizama našeg organizma s pomoću kojeg izbacujemo bakterije i viruse iz nosa. Dok kišemo, zrak kroz naših nosnica leti brzinom do 160 kilometara na sat.

Ako zaustavimo kihanje, taj pritisak vraća se u neki drugi dio tijela koji može stradati.

To je jak refleks i može prouzročiti oštećenje bubnjića te može doći do povećanja tlaka iza očnih jabučica te se mogu raspuknuti krvne žile u očima, objašnjava newyorški liječnik Erich Voigt za Business Insider. Može utjecati i na gubitak sluha te potaknuti jake vrtoglavice, piše HowStuffWork

Zadržavanje kihanja može dovesti i do oštećenja dijafragme, a u najgorem slučaju dolazi do puknuća žile u mozgu i moždanog udara, što može biti smrtonosno.

>>Virusom prehlade prije ćete se zaraziti ako se držite za ruke, nego ako se ljubite

Ključne riječi

Komentara 4

DJ
djako951
11:56 07.06.2016.

zato kad ja kihnem pola ulice zalegne u zaklon......!

AU
austrougarskigeneral
19:24 01.10.2016.

apćihaaaaaaaaaaaaaaa

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije