Daily Mail prenosi rezultate istraživanja - slušanje glazbe popravlja raspoloženje i stimulira mozak nakon moždanog udara. Sviranje klavira, bubnjeva i korištenje iPada popravilo je raspoloženje pacijenata i pomoglo im kod koncentracije.
Također, pomicanje prstiju i ruku kod pacijenata je napredovalo znatno brže uz pomoć ovih sredstava nego inače.
Nakon moždanog udara ljudi imaju problem s koncentracijom, govorom, pamćenjem, vidom, a ponekad se i osobnost može promijeniti. Ljutnja, anksioznost i depresija stanja su koja nerijetko pogađaju oboljele.
Kako ostati u formi i nakon 50. rođendana, saznajte u videu:
Ovo istraživanje proveo je dr. Alex Street, a pratio je 177 pacijenata u jednoj bolnici u Cambridgeu. Uz fizioterapiju, logopede i kliničku psihologiju, terapija glazbom pomogla je čak 139 osoba koje je promatrao tijekom dvije godine.
52 osobe su odmah nakon terapije iz tužnog raspoloženja 'prešle' u sretno, a osoblje koje je provodilo vježbe govora potvrdilo je pozitivan utjecaj glazbe.
"Naše istraživanje pokazalo je da neurološka terapija glazbom zaista pomaže oboljelima, ali i njihovim obiteljima i osoblju koje radi s njima. Glazba im je pomogla da svoju terapiju ne doživljavaju kao nešto strogo, već kao zabavu."