Ponekad se teško možemo snaći među svim znakovima koji se nalaze na odjeći, a i pojavile su se potpuno nove tkanine koje prije nekoliko godina nisu ni postojale, piše Real Simple.
Većina odjeće za vježbanje napravljena je od sintetike i relativno novih materijala s kojima se trebaju slijediti neka nova pravila tijekom pranja i sušenja.
VEZANI ČLANCI:
Koristite sušilicu: Strojevi za sušenje rublja napravljeni su puno ranije kada odjeća nije bila napravljena od toliko umjetnih materijala. Stoga bi bilo dobro izbjegavati sušilice ili budite posebno pažljivi.
Perete odjeću s deterdžentom u prahu: Tradicionalni deterdženti mogu "zatvoriti" sintetička vlakna, umjesto da ih očiste samo prikrivaju mirise od treninga. Potražite deterdžent posebno napravljen za sintetička vlakna.
Stavljate previše deterdženta: Višak deterdženta za rublje može ostaviti tragove na tkaninama, uzrokovati nakupljanje sapuna u perilici, dovesti do stvaranja plijesni i čak oštetiti stroj. Držite se preporučene količine deterdženta za određenu količinu odjeće, pa čak i ako je jako prljavo.
VEZANI ČLANCI:
Prekomjerno punite sušilicu: Dodavanje previše odjeće u sušilicu može produžiti vrijeme sušenja, a povećanje temperature može oštetiti odjeću, neka toplina za sušenje bude na niskoj ili srednjoj razini. Puno je bolje podijeliti odjeću i osušiti ga na dva dijela.
Ne čistite perilicu rublja: Ostaci pranja se mogu nakupiti u perilici rublja što stvara neugodne mirise. Redovito čistite perilicu kako biste spriječili neugodan miris.
Koristite omekšivač za sintetičke materijale: Tradicionalni omekšivači tkanine mogu ostaviti sloj na odjeći, osobito sintetičkoj. Ostaci omekšivača tkanine mogu dovesti do dugotrajnog smrada, preskočite omekšivač kako biste riješili problem.
Dodajete različite mirise: Dodavanje različitih mirisa protiv neugodnog mirisa prljave odjeće neće pomoći, samo će ga prikriti. Zato ih preskočite i jednostavno operite odjeću.