Stari ste samo onoliko koliko se osjećate. Ova izreka nikad nije bila istinitija, jer se definicija starosti stalno mijenja. Nova studija otkrila je da starost sada ne počinje sve dok ne napunimo 76 godina, a današnji se djed i baka obično osjećaju 12 godina mlađima od svoje stvarne dobi.
Istraživanje Treasure Trailsa pokazalo je da suvremeni umirovljenici ne vjeruju da su zapravo stari sve do svojih 70-ih. Zapravo, više od trećine (38%) inzistira na tome da starost ne počinje dok ne navrše 80 godina, a 46 posto osjeća se sposobnije nego njihovi roditelji u istoj dobi.
Nevjerojatne sličnosti: Možete li reći koja je na fotografiji majka, a koja je kći?
U međuvremenu, kako prenosi Metro, 40 posto ispitanika smatra smatra da su ''šezdesete nove četrdesete'', a svaki deseti vjeruje da ima više energije od svoje djece. Mnogi pripisuju svoju tajnu druženju sa svojim unucima.
Više od petine ispitanika kaže da im igranje s unucima pomaže u održavanju mladosti, a dvije trećine tvrdi da je "rješavanje zagonetki" zaslužno za zaustavljanje propadanja njihova uma.
Fizička kondicija također ih čini punima života, a 28 posto starijih od 60 godina vježba tri ili više puta tjedno. Ovaj nalet energije znači da novodobni bake i djedovi misle da mogu krenuti u nove karijere i poslove. Naime, svaki četvrti smatra da ima sve što je potrebno da bi bio privatni istražitelj, a svaki osmi da bi bio špijun.
Ove stvari čine osobu starima, kako tvrde milenijalci:
- Korištenje gotovine
- Stavljanje rupčića u rukav
- Primanje računa poštom
- Otmjeni pribor za jelo za posebne prilike
- Pisanje popisa olovkom na papiru
- Pušenje
- Opisivanje melodije kao "lupanje"
- Pozivanje taksija pozivom umjesto korištenja aplikacije
- Gledanje TV-a
- Korištenje Facebooka
- Čitanje knjiga
- Odlazak u crkvu
- Razgovor telefonom
- Nošenje uskih traperica
- Korištenje fotoaparata
- Upoznavanje u stvarnom životu
- Nemate zamjenice u biografiji na Instagramu
Ova djevojčica (6) je prva osoba na svijetu koja je prohodala iako nema kvadricepse! 💪👏
Kakve gluposti.