Ljubitelji neobičnog ponedjeljkom oko 23 sata ne žele raditi ništa drugo nego gledati “Na rubu znanosti”. Mistični događaji, kvaziznanost, neobjašnjivi fenomeni... ljude privlače otkad je svijeta pa ne čudi da emisija koja se emitira već 11 godina spada među najdugovječnije na HTV-u.
– Tadašnji urednik Znanstvenog programa Domagoj Burić smislio je naziv i pitao me želim li raditi takvu emisiju – prisjetio se početaka Mišak i nastavio o rubnim temama:
– Danas mi se čini da je jedna od glavnih rubnih tema svijest, ali tada sam počeo s onim što sam dosta dobro poznavao, s “klasičnim” temama poput Atlantide, NLO-a, općeg potopa, parapsihologije... Emisije u sebi imaju neki organski aspekt, kao i ljudi, rađaju se, mijenjaju, razvijaju i jednog dana umiru.
Najizazovnije emisije bile su mu one u kojima je imao jednu priliku i izuzetnog gosta, ali pamti i one riskantne.
– Sjećam se emisije o svinjskoj gripi. Danas svi znaju da se radilo o prevari. No, u tih nekoliko mjeseci histerije, kad su ministri pred kamerama zavrtali rukave i cijepili se, kad su mediji prenosili netočne i vijesti, kad je stvorena cijela pseudostvarnost, nije ti sasvim ugodno na televiziji govoriti da je to obična prevara – kaže.
I dok jedni vjeruju u evoluciju, drugi u Isusa, treći u globalno zatopljenje... pitali smo ga u što on vjeruje?
– Još sam u iščekivanju pravih potvrda za te mentalne koncepte. U međuvremenu, vjerujem u organski, koherentni pogled na svijet kojim ne vladaju zakoni i konstante, već navike i koji se stalno mijenja zato što to potkrepljuju podaci, a ne zato što se to meni sviđa – priča čovjek svestran koliko i teme koje obrađuje, pa uz posao i svira, piše... a kada ništa ne radi, opušta se na poseban način:
– Slušam stare ploče do dugo u noć...