Glazbeni sastav TBF (The Beat Fleet) sjajnim akustičnim koncertom ispunio je drugu večer spektakularne revije hrvatske glazbe - Melodije Jadrana koje su službeno otvorene u petak, 23. lipnja, pop misom Tončija Huljića.
Večeras je bila večer posvećena jednom od najzanimljivijih razdoblja splitske glazbene scene, trajno određenoj originalnim zvukom i stilom mediteranske kulture naslonjene na more, dalmatinski ambijent i specifično ozračje koje ga zaokružuje. Sve se, naravno, odvilo u prekrasnom prostoru splitske Galerije Meštrović, gdje se održavaju sva tri dana.
VEZANI ČLANCI
Sutra nas čeka i najuzbudljivija večer od svih - večer posvećena "Hitovima ljeta" koja će okupiti vodeća imena domaće scene, a ovaj glazbeni spektakl moći će se pratiti u izravnom prijenosu na prvom programu Hrvatske radiotelevizije od 21.10 sati.
Na Melodijama Jadrana čeka nas čak šest dueta: Petar Grašo i Nina Badrić („Nemoj“), Zorica Kondža i Jacques Houdek („Jubavi svitlo“), Neno Belan i Mia Dimšić („Ajmo u đir“), Giuliano i Ivica Sikirić Ico („Ako ona nije ta“), Antonia Dora Pleško i Ivan Ive Županović („Dvije obale“), Ivo Perkušić i Nataša Janjić („Ludost“).
Tonči je sa svojim suradnicima prvu večer izveo pop koncert 'Misa Mediterana'. Riječ je o prvoj pop-misi na svijetu iz pera renomiranog skladatelja i producenta Tončija Huljića i Hane Huljić.
Pop misa Mediterana, Dies irae i Ave Maria sastavni su dijelovi ovog jedinstvenog koncerta. Dies irae je skladala, orkestrirala i izvodi Hana Huljić, a ostala dva djelo su Tonča Huljića. Napravljena po svim postulatima liturgijske mise, spoj je mjuzikla i klasičnog kršćanskog obreda. Kako su i ranije najavili organizatori, osim svoje pop mise, Huljić je u Galeriji Meštrović izveo i crossovere svojih najpoznatijih hitova kao što su „Marija Magdalena“, „Providenca“ i „Ako te pitaju“.
Melodije Jadrana 2023, novi spektakl hrvatske glazbene pop scene, pretendira postati najsnažniji glazbeni događaj na početku ljeta kao uvertira vrhunca ljetne sezone, razvijajući poseban odnos sa najkvalitetnijim izvođačima, autorima i glazbenicima koje hrvatska glazba ima. Uključivanje u samu organizaciju te uska suradnja sa krovnim strukovnim glazbenim udrugama (Hrvatsko društvo skladatelja i Hrvatska glazbena unija) ovom projektu daje značaj na nacionalnoj i regionalnoj razini, a perspektiva samog festivala otvara mogućnost internacionalizacije prema zemljama koji povezuje Jadransko more.
VIDEO Nikolina Pišek o Miši Grofu: 'Postoji objektivan strah dotičnog od prelaska hrvatske granice'
TBF- PŠK!